Sartlarineler.com

Watsons Kart Nasıl Alınır, Aktive Edilir? Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Watsons Kart başvurusu nasıl yapılır, nasıl alınır? Watsons Kart sahibiyseniz puan sorgulaması nasıl yapabilirsiniz. Watsons Kart ücretli midir, kullanım süresi ne kadar? Watsons Kart kaybolursa ne yapmalısınız? Watsons Kart’ın avantajları, müşteri hizmetleri numarası, aktive işlemi ve diğer detayları yazımızda hazırladık. Siz de Watsons Kart kullanarak markanın sizlere sunduğu birçok cazip fırsattan faydalanabilirsiniz.

Watsons kartı nasıl alınır sorusuna iki farklı cevap verilebilir. Bunlardan ilki, Watsons mağazaları üzerinden kart alınabilineceğidir. Tüm Watsons şubelerine giderek ve kart ücreti ödemesini yaparak kolaylıkla kart alınabilir. Bununla beraber, Watsons mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden alışveriş yapabilmek için de watsons kart alınması mümkündür. Daha önce kendi adına hiç Watsons kart almayan veya aldığı kartı ismine ve telefon numarasına tanımlatmamış olan kişiler, bu iki farklı kanal üzerinden kendileri için bir kart alabilirler. Watsons kartın alınabilmesi için kişilerin bazı şartları yerine getirmeleri gereklidir. Watsons üzerinden alışveriş yapmakta olan kişilerin mutlaka kart sahibi olabilmek için 18 yaşında olmaları, yaşlarını da kişisel bilgileri ile kanıtlamaları gereklidir. 18 yaşını doldurmamış kişiler için yasal olarak alışveriş kartının da verilebilmesi mümkün değildir. Ayrıca kart sahibi olacak kişilerin mutlaka Watsons kard üyelik koşulları ve rıza beyanını da kabul etmeleri gereklidir. Beyan metnini kabul etmedikleri takdirde kendileri için kart tanımlaması yapılamaz.

Watsons Kart Nasıl Alınır

Watsons Kart Nasıl Alınır

Watsons Kart Nedir?

Watsons kart, Watsons mağazalarında kullanılmak üzere alınan ve özellikle belirli dönemlerde müşterilerinin ürünlerinden daha fazla avantajlı ve indirimli yararlanmasını sağlayan bir karttır. Günümüzde pek çok mağazada olduğu gibi Watsons şubelerinde de bu kart ile beraber daha indirimli alışverişlerin yapılabilmesi mümkündür. Watsons kartı al işleminin yapılabilmesi için Watsons mağazalarının veya internet mağazasının ziyaret edilmesi gereklidir. Watsons kartı olmayan ve yeni bir kart satın almak isteyen kişilerin kolay ve hızlı bir şekilde bu kartı alabilirler. Watsons şirketi tarafından satılmakta olan her Watsons kartı, kişilere özel olarak verilir. Yani, satın alınmış bir Watsons kartı, ilgili tek bir kişi tarafından kullanılabilir. Aksinin uygulanması resmi olarak suçtur.

Bundan dolayı kartın kaybedilmesi durumlarında mutlaka müşteri iletişim merkezi ile iletişime geçilmesi ve kart aktivasyonuna son verilmesi gereklidir. Watsons kart, taahhüt bilgisi bulunmayan bir kart ürünüdür. Yani, Watsons karta sahip olan Watsons müşterileri, talep ettikleri her zaman kartlarını kapatabilirler. Ancak kartın kapanabilmesi için yazılı metin eşliğinde, kartın ve diğer talep edilen resmi evraklarının Watsons A.Ş’ye iletilmesi gereklidir. Ayrıca Watsons kartın belirli aralıklarla kullanılması gereklidir. Azami olarak belirlenmiş olan Watsons kart kullanım süresi 3 yıldır. 3 yıl boyunca herhangi bir konumda, kart veya telefon numarası bilgisi ile kullanılmayan Watsons kartları, şirket tarafından iptal edilme hakkına sahiptir. İptallerinin sağlanmasından sonra ise kişilerin itiraz haklarının bulunmadığından mutlaka yeni bir kart almaları gerekecektir.

 

Watsons Kart Ne İşe Yarar?

Watsons kartın esas olarak iki farklı işlevi vardır. Ana işlevlerine ek olarak Watsons kartın pek çok faydasının da olduğu bilinir. Bu işlevlerden biri, Watsons mağazalarında indirim dönemlerinde satılan ürünleri indirimli fiyatlar üzerinden almayı sağlamasıdır. Watsons mağazalarındaki ürünlerin tümü, yalnızca Watsons kart kullanıcıları için indirimli olurlar. Bunun için de Watsons indirimleri için Watsons Card kullanımı zorunludur. Watsons kartın diğer kullanım işlevi, Watsons mağazalarından yapılan alışverişlerde kullanıcılarına puan imkanı sağlamasıdır. Her ürün için mağaza tarafından belirlenmiş bir puan vardır ve bu puanlar, Watsons kart sahibi olan kişiler tarafından alışveriş yaptıkları zamanlarda birikir. 100 Watsons puanı, 1 TL’ye denktir.

watsons kart

Watsons Kart

Puanlar arttıkça nakit olarak kullanılır ve alınmış olan malzemelerin toplam ücretlerinden düşer. Bu sayede indirimli alınmış bir ürüne ek olarak indirim sağlanır ve bir ürün çok daha uygun bir ücret karşılığında alınmış olur. Bu iki işlevine ek olarak Watsons kart, farklı avantajların da elde edilmesini sağlar. Watsons kart ile belirli bir tutar alışveriş yapıldıktan sonra, kasa arkası olarak belirlenmiş olan ürünlerden daha uygun ücretler karşılığında sahip olunabilir. Ayrıca, Watsons kart kullanılarak yapılmış olan her alışverişten sonra, Watsons mağazalarında veya farklı işletmelerde kullanılabilecek olan indirim kuponları kişilere tanımlanır. Bu sayede farklı yerlerden de Watsons kart sahibi olarak indirimli alışveriş yapma veya yemek yeme imkanına sahip olunabilir.

Fiziki mağazalar üzerinden Watsons kart ile beraber yapılan alışverişler, kart sahipleri için çeşitli olanakları da sağlar. Güncel olarak Watsons mağazalar üzerinden yapılan pek çok alışveriş sonucunda, online mağazalarda kullanılabilecek indirimler de kart sahiplerine verilir. Bu sayede Watsons’ın internet sitesi üzerinden de kolaylıkla avantajlı alışverişler yapılabilir. Watsons kart ile yapılan alışverişlerin bazılarında, özellikle seçilmiş ürünlerin alınmasından sonra kişilere indirim kuponları da verilir. Bu indirim kuponları belirli bir süre için, yalnızca ilgili Watsons kart sahiplerine verilir. Puan sistemi gibi işlemeyen indirim kuponu sistemi, doğrudan Watsons internet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde ek indirim sağlayacaktır. Bundan dolayı pek çok Watsons müşterisi tarafından sevilen durumlardan biridir. Watsons kart sahipleri tarafından Watsons kart ile kazanabilecek olan avantajlardan sonuncusu ise Watsons kart ile Elite üyesi olunmasıdır. Watsons Elite kulübü, kullanıcılarına klasik Watsons kart dışında pek daha fazla imkan sunan, güncel indirimlerden daha fazla yararlanılmasını sağlayan bir versiyonudur. Elite üyesi olabilmek için 12 ay yani 1 yıl boyunca aynı Watsons kart ile toplamda 2.000 TL’lik alışveriş yapılması gereklidir. Belirlenmiş olan alışveriş tutarının aşılmasıyla beraber elite üyeliği ayrıcalıklarından da faydalanmaya başlanılabilir.

 

Watsons Kart Nasıl Kullanılır?

Watsons kart kullanmak

Watsons kart kullanmak

Watsons kart kullanımı, oldukça basittir. Günümüzde Watsons kart almış olan herkesin cep telefonu numarası, satın aldıkları kart numarası ile eşleştirilir. Bu eşleşme sayesinde, Watsons mağazalarından yapılacak alışverişlerde telefon numarası kullanılabilir. Bu durum, yanında kartı olmadan Watsons kart kullanmak isteyen kişilerin de işlerini kolaylaştırmaktadır. Güncel olarak teknolojinin gelişmesi ve değişmesi sayesinde, Watsons kartı taşımaya gerek kalmaz. Mağazalar üzerinden yapılan alışverişler esnasında, karta bağlı telefon numarasının Watsons yetkilileri ile paylaşılması sayesinde satın alınan ürünlere indirim uygulanacak ve indirim sonucunda da daha uygun ücretler ile alışveriş tamamlanacaktır. Kart kullanarak alışverişlerini yapmak isteyen kişilerin yapacakları işlem ise daha basittir. Alışverişlerinde ürünlerinin okutulduğu zaman Watsons kartlarını mağaza danışanlarına vererek işlemlerini tamamlayabilirler. Watsons kart fiziki şubeler ile beraber Watsons internet alışverişi mağazasında da kolaylıkla kullanılabilir. Watsons kart indirimlerinin internet sitesi üzerinde de olmasını sağlayan bu kart sayesinde kişiler, Watsons üyeliklerini oluşturmalarından sonra kendilerine tanımlanmış kart numarası ve şifresi ile kolayca alışveriş yapabilirler.

 

Watsons Card Nasıl Alınır?

Watsons Card nasıl alınır

Watsons Card nasıl alınır

Watsons Card nasıl alınır diye merak eden Watsons müşterileri ve müşteri adayları için bu işlemin çok kolay olduğu söylenebilir. Türkiye’de aktif olarak hizmet vermekte olan Watsons mağazalarından herhangi birinin ziyaret edilmesi ve Watsons kart sahibi olmak istendiğinin söylenmesi yeterli olacaktır. Watsons mağaza çalışanları, Watsons kart almak isteyen kişilere hemen bir kart verecek ve bu kartı kendi telefon numaraları işe eşleyeceklerdir. Watsons müşterilerinin bu kartı kullanabilmeleri için bir form doldurmaları gerekecektir. Bu formda isim, soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi kişisel bilgiler mevcuttur. Kişisel bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasından sonra Watsons kart alımı kolaylıkla tamamlanacaktır.Watsons kart alınmasından sonra, kullanıma hemen hazır hale gelir. Bu sayede Watsons kart sahibi olan kişiler, kartlarını almalarından sonra yapacakları ilk alışverişlerinde hemen Watsons kartlarını kullanabilirler ve kartlarının aktive edilmesi sayesinde de kartlarında yaptıkları alışverişler için puan birikimi başlayacaktır.

Watsons Kart Ne Kadar?

Watsons kart, satın alımı esnasında bir ücret ödemesi yapılması gereken bir üründür. Tıpkı mağazadan alınmak istenen her ürün için belirlendiği gibi, Watsons kart ücreti de belirlenmiştir. Güncel olarak yeni alınacak ve kullanıma hazır olan Watsons kartların ücreti, 3 TL’dir. 3 TL karşılığında kolay bir şekilde, Watsons mağaza danışmanlarından yardım alarak Watsons kart alınma işlemi tamamlanacaktır. Watsons kart, Türkiye’nin her yerinde hizmet vermekte olan mağazalarda aynı ücret ile satılır ve bu ücret kart kullanıcıları için yalnızca bir kez verilir. Satın alınmış olan kartın kaybedilmesi veya çalınması gibi durumlarda ise, üyelerin üyelikleri ve daha önce almış oldukları kart bilgileri iptal edilecek olmasından dolayı bu ücretin yeniden verilmesi ve kartın yeniden satın alınarak telefon numaralarına tanımlanması gerekecektir. Watsons kartın satın alınmasından sonra, kart kullanımı veya telefon numarası söylenmesi ile kartın kullanılması ürünlerde indirim olmasını da kartta puan birikmesini de sağlayacaktır.

 

Watsons Kart Puan Nedir?

Watsons müşterileri tarafından satın alınmış Watsons kartları, mağazalardan alışveriş yapıldıkça kartta puan birikmesini sağlar. Kart içinde biriken bu puanlara Watsons Card puan ismi verilir ve tüm Watsons mağazalarında kullanılabilir olurlar. Watsons kart puanlar, TL ile eşdeğer tutulurlar. Bundan dolayı da birikmeleri, mağazalarda çok daha uygun ücretler karşılığında ürün satın alımını sağlayacaktır. Watsons kart puanları hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri, kartta bazı dönemlerde fazla puan olabileceği ancak bu puanların kısa süre içinde karttan silindiğidir. Watsons şirketi, bazı ürünlerini veya zamanları seçer ve bu dönemlerde belirli ürünlerini satın alan Watsons kart kullanıcılarına daha fazla puan verir. Özellikle anneler veya kadınlar günü gibi özel günlerde bu durumun yaşandığı görülür. Ancak verdiği puanlar, genellikle birkaç gün gibi kısa süreler ile kartlarında kalıcılığı olan puanlardır. Karta tanımlanan puanların ne kadar süre ile kalıcı oldukları bilinmediği için de alışveriş yapıldığı anda veya belirli süre içinde kullanımı gereklidir. Kullanılmadığı takdirde puanlar silinir ve geri gelmez. Bunun için de her alışveriş esnasında Watsons danışmanları, kart sahiplerinin kartlarında ne kadar puan olduğunu müşterilerine söyler. Eğer söylemezlerse, Watsons müşterileri de kartlarında ne kadar puan olup olmadığını sorup öğrenebilirler.

Watsons Kart Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Watsons kart sahipleri, kartlarında olan puanları Watsons mağazalarında alışveriş yaptıkları zamanlarda, mağaza çalışanlarına danışmaları sonucunda öğrenebilirler. Mağaza çalışanları, alışveriş sonunda kartta ne kadar puan olduğunu söyleyeceklerdir. Ayrıca, alışverişlerin yapılmasından sonra, verilen fişin en alt kısmında da toplam kazanılmış Watsons puan bilgisi mevcut olacaktır. Bu yönteme ek olarak, mağazalara uzak olan kişilere internet üzerinden de Watsons kart puan sorgulama imkanı verilir. Watsons şirketinin internet yani alışveriş sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra, profil bilgileri arasında toplam kart puanlarını da bulabilirler. Watsons kart puanları, sürekli olarak yapılan alışverişlerde, eğer kalıcı puan veren ürünlerin satın alımları gerçekleşmişse görülecektir. Zamanla, yani alışveriş yapıldıkça Watsons kartlarda hızlı bir şekilde puan birikmeye başlayacak ve alışverişler esnasında da kullanılabilinecektir.

 

Watsons Kart Aktivasyonu Nasıl Yapılır?

 

Alınmış Watsons kartlarının aktivasyonları, iki farklı şekilde yapılabilir. Bu yöntemlerden ilki, Watsons kart alındığı zaman, herhangi bir Watsons şubesindeki danışanların kartı kişilerin telefon numaraları ile eşleştirmeleri ve kart aktivasyonlarını yapmalarıdır. Watsons mağazalarında çalışan danışanlar, kart aktivasyonu için kişilerin telefon numaralarına bir SMS yönlendireceklerdir. Bu SMS’e gelen kodun söylenmesi ile beraber aktivasyon işlemi tamamlanmış olacaktır. Bir diğer yöntem ise, Watsons internet sitesi üzerinden kartın kayıt işleminin tamamlanmasıdır. Watsons internet alışverişi sayfasına girmek için, satın alınmış olan Watsons kartın üzerinde yazan numaranın gerekli yere yazılması, daha sora da şifre için kartın arkasında yer alan 6 haneli kodun girilmesi ve giriş yapılması gereklidir. 13 haneli kart numarasının yazılması ve onaylanmasından sonra Watsons aktifleştirme işlemi için sayfada yer alan “Kaydet” butonuna tıklanması gereklidir. Kaydet adımından sonra, daha önce ilgili kart için belirlenmiş olan telefon numarasına bir kısa mesaj gönderilecektir. İlgili hesap için bu kısa mesajın yazılmasından sonra kaydetme işlemi hızlı bir şekilde tamamlanacak ve kart artık indirimli alışverişler için tanımlanmış olacaktır.

Watsons Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Watsons karta şifre alımı için günümüzde kullanılmakta olan tek bir yöntem mevcuttur. Bu yöntem, Watsons müşteri hizmetlerinin aranmasıdır. 444 99 87 telefonunun aranması ve müşteri temsilcilerine Watsons Kart şifresi almak istendiğinin söylenmesiyle kolaylıkla şifre alma işlemleri tamamlanacaktır. Satın alınmış olan Watsons kartların arka yüzünde kartların her birine özel olarak tanımlanmış olan şifreler bulunur. Kart kullanımından dolayı bu şifrelerin silinmesi veya şifrenin unutulması durumlarında bu yöntem kullanılır. Güncel olarak müşteri hizmetlerini arayarak şifre alma yöntemi dışında herhangi bir şekilde kart şifrelerinin alımı gerçekleşemez.

 

Watsons Kart Numarası Nasıl Öğrenilir?

Watsons kart numaralarının öğrenilebilmesi için Watsons tarafından belirlenmiş olan bir hat mevcuttur. 0850 755 99 87 numarası üzerinden, 7 gün 24 saat Watsons mesai saatleri içinde kolaylıkla kaybedilmiş olan kart numarasının öğrenilmesi sağlanacaktır. Watsons numarası öğrenme işlemi için iletişim merkezini arama dışında bir yöntem mevcut değildir. İletişim merkezi üzerinden öğrenilebilecek olan kart numaraları, daha önce mutlaka tanımlanmış ve bir telefon numarasıyla eşleştirilmiş olmalıdır. Watsons mağazaları veya internet mağazası üzerinden alınmış ancak onaylama işlemi yapılmamış olan kartların numara sorgulama ve öğrenme durumları söz konusu değildir. Bundan dolayı sistem üzerinde tanımlanmamış olan kartlar bulunamayacaktır. Kartların bulunamaması durumu yaşandığında ise yeni bir kart alınması gereklidir. Bunun için Watsons müşterilerinin alışverişleri esnasında yeni numaraya sahip bir kart satın almaları ve tanımlamaları en kolay yöntem olacaktır.

Watsons kartımı kaybettim

Watsons kartımı kaybettim

 

Watsons Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Watson kartının kaybolması, mağazalar üzerinden indirimli olarak alışveriş yapabilmek için engel sağlayan bir durum değildir. Bunun için de Watsons internet sitesi üzerinden alışveriş yapmayan yani kart numarasına sahip olmayan kişilerin yapmaları gereken herhangi bir şey yoktur. Telefon numarası aktivasyonu olan kartlarını telefon numaralarını kullanarak indirimli alışverişler için kullanıma devam edebilirler. Ancak watsons internet sitesi üzerinden yapılmak istenen alışverişler için, daha önce kart tanımlaması yapılmamışsa mutlaka numaranın girilmesi gerekecektir.

Bu noktada Watsons kartımı kaybettim diyen Watsons müşterilerinin izleyebilecekleri iki farklı yol mevcuttur: Watsons mağazalarından yeni bir kart almak veya müşteri hizmetleri ile iletişim kurmak. Watsons müşteri iletişim merkezinin aranması ile beraber, müşteri temsilcileri vasıtasıyla kaybedilmiş olan Watsons kart numarası öğrenilebilir. Kart kaybolmuş olsa dahi kullanımına devam edilebilir. Müşteri hizmetlerinin aranmasından sonra, eğer kişilerin isimlerine böyle bir kartın olmadığı bilgisi alınırsa, kişilerin mutlaka yeniden kendilerine bir kart alması ve bu yeni kartları ile beraber alışverişlerine devam etmeleri gereklidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Müşteri isterse watsons.com sitesine girerek kartını aktive edebilir. Telefonuna Watsons mobil uygulamasını indirir ve buradan Watsons kartını aktive edebilir.Bunların dışında en yakın şubeye giderek mağaza içindeki tabletlerden aktive edebilir. Telefonla 0 850 755 99 87 numarayı arayarak müşteri hizmetlerinden kartı aktive edebilir.

Watsons kart almak için ücret ödenir. Kartı mağazadan alırken sadece 2,5 TL ödeme yapılır.

Watsons kart 3 yıl süre boyunca müşteri tarafından kullanılmazsa kapanır. Bunun sebebi kişisel bilgilerin olduğu bu kartı güvenlik sebepleriyle sistemden silinir.

Watsons kart ile yapılan alışveriş sonucu biriken puanlar, kazanılan yıldan itibaren o yılın Aralık ayı sonuna kadar geçerlidir. Yeni yıl itibariyle kartta biriken puanlar geçerliliğini yitirir.

Eğer müşteri Watsons kartını kaybederse, kendisine yakın olan Watsons mağazasına gider. Burada yeni bir kart çıkarttırır. Yeni kartı çıkarttıktan sonra, “Kart bitirme işlemi” ile kaybettiği karttaki tüm puanları yeni karta geçmesine onay verir. Müşteri mağazaya gitmek istemezse 0 850 755 99 87 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi’ni arayarak bu işlemi buradan da yapabilir.

Watsons Kart sahibi müşteri elite üye olabilmek için son 12 ay içerisinde Watsons kart ile en az 1,000 TL’lik alışveriş yapmış olması gerekir.

Watsons, elite üyelik ile müşterilere daha fazla avantajlar sağlar. Örneğin; Watsons markalı ürünlerde elite üyeler için 2 kat puan kazandırır. Doğum günlerinde Watsons kart sahiplerine 5 kat puan kazandırırken, elite üyelere 10 kat puan kazandırır.

Watsons dünyası 1841 yılında Hong Kong’ta başladı. Dünyanın en büyük, en geniş kozmetik, sağlık ve temizlik ürünleri müşterilere sunan mağazadır. Türkiye’de Watsons mağazaları 60 ilde bulunur.

0 850 755 99 87 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar