Emeklilik

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Şartları Neler? (MADDE MADDE ANLATIM)

Vakıfbank bireysel emeklilik şartları şu şekildedir:

 • 18 yaşından küçük olanlar başvuruda bulunamaz.
 • Ev hanımları, sigortalı ya da serbest çalışanlar müracaat edebilir.
 • BES için TC vatandaşı olma şartı gereklidir.

Vakıfbank bireysel emeklilik şartları yerine getirilmesi durumunda başvurular “https://www.vakifemeklilik.com.tr/” internet sitesi üzerinde yer alan “hemen başvur” sekmesi ile online olarak hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Şartları
Vakıfbank Bireysel Emeklilik Şartları
İNCELEYEBİLİRSİNİZ: 65 Yaş Aylığı Şartları

VAKIFBANK BİREYSEL EMEKLİLİK FAYDALARI NELERDİR?

BES başvurusunu Vakıfbank ile yapmak isteyenler için sağlanan faydalar aşağıda yer almaktadır:

 • Her ay yatırılan para miktarı devlet tarafından %25 oranında desteklenmektedir. Belirtilen miktarın hesaplanmasında asgari ücretin brüt miktarı etkili olmaktadır.
 • Parasını uzun vadede biriktirmek isteyenler için 3, 6 ya da 12 aylık periyotlarla vade seçenekleri yer almaktadır. Bu şekilde parasını harcamak istemeyenler için bankada uzun vadede birikim yapılmış olur. Fakat acil durumlarda parayı çekme imkanı da tanınmaktadır.
 • Bireysel emeklilik sistemi tüm SGK üyeleri için geçerlidir. Emeklilik döneminde hangi sandığa üye olunursa olunsun vatandaşlar Vakıfbank’tan da ek olarak emekli maaşı alabilme hakkına sahiptir.
 • Bireysel emeklilik sisteminde fon seçme hakkı bulunmaktadır. Vatandaşlar bu şekilde kendi paralarını nasıl değerlendirmek isterse ona uygun seçenekleri kullanabilir.
 • Emeklilik döneminde maaşın tamamını ya da istenilen miktarın alınması durumu söz konusudur.

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNİN AVANTAJLARINI ANLATAN VİDEOMUZU İZLEYEBİLİRSİNİZ:

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: Engelli Emeklilik Hesaplaması

VAKIFBANK BİREYSEL EMEKLİLİK AVANTAJLARI NELERDİR?

VAKIFBANK BİREYSEL EMEKLİLİK
VAKIFBANK BİREYSEL EMEKLİLİK

Vakıfbank ile BES sistemine geçiş yapanların sağlık açısından sahip olduğu avantajlar şu şekildedir:

 • Acil Ambulans,
 • Doktor Yardımı,
 • Tıbbı Müdahale Yardımı,
 • Tıbbı Danışmanlık Hizmeti,
 • Medikal Bilgi Hizmeti,
 • Anlaşmalı sağlık kurumlarında indirimli muayene ve tedavi hakkı.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemindeki Haklar Nelerdir?

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemindeki Haklar
Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemindeki Haklar

Bireysel emeklilik için başvuruda bulunan Vakıfbank müşterilerinin sahip olduğu haklar şu şekildedir:

 • Müşteriler birikim yapmak istedikleri fon türünü ve dağılım miktarlarını kendileri değiştirebilmektedir. Bu işlemi yılda en az 6 kez yapabilme hakkına sahiptirler.
 • Emeklilik planlarını değiştirebilme hakkına sahiptirler. Yılda en az 4 iken yeniden emeklilik sözleşmesi yapılabilir. Bu şekilde emeklilikle ilgili ödemeler ya da tarihler yeniden yapılandırılabilir.
 • Bireysel emeklilik sisteminden ayrılma hakkı bulunmaktadır. Vatandaşlar iki ay içerisinde ayrılma taleplerini bildirmek zorundadır. İptal işlemlerinin tamamlanmasının ardından yatırılan miktarlar yaklaşık olarak 10 gün içerisinde banka tarafından iade edilir.
 • Emekli olmak isteyenler sistemde asgari olarak 10 sene boyunca kalmalıdır. Müşterilere 56 yaşında emekli olma hakkı verilmektedir.
 • Müşteriler emeklilik dönemine gelmeden 2 sene önce bankadan yatırım konusunda destek alabilir. Daha az riskle paranın değerlendirilmesi için gerekli tüm bilgiler banka tarafından verilmektedir.

VAKIFBANK BES BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıfbank ile bireysel emeklilik sistemi üzerinden emekli olmak isteyenler başvuru için banka şubelerine gidebilir. Banka müşteri temsilcileri tarafından sistemlerle ilgili tüm sorulara yanıt alınabilir. Bunun yanı sıra bankanın resmi internet sitesi olan “https://www.vakifemeklilik.com.tr/” adresinden de müracaat edilebilir. Vakıfbank’ın iletişim numarası olan 0850 222 07 24 hattı üzerinden de BES ile ilgili sorular cevaplanmaktadır.

Bireysel emeklilik sistemini e-devlet üzerinden takip etmek isteyenler “www.turkiye.gov.tr” internet adresine girmelidir. Sisteme girerken e-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası istenmektedir. Sistem ekranında yer alan arama kısmına “BES” yazılması halinde ilgili ekran açılmaktadır. Burada ödeme ile ilgili gerekli kontroller yapılabilmektedir. E-devlet sistemine girerken daha önce şifresi olmayanlar PTT şubelerine giderek şifre temin edebilir.

Vakıfbank bireysel emeklilik için başvuru yapıldığında banka en kısa sürede yanıt vererek işlemi başlatmaktadır. Vakıfbank bireysel emeklilik şartları yerine getirildiğinde ve banka tarafından gerekli işlemler tamamlandığında bankaya ödeme işlemine başlanabilir.

13 Yorum

 1. Bireysel emeklilikte çıkmak için kaç gün zorunlu tanınması gerekiyor?Şayet erken çıkarsak paramız kesilir mi?

  1. Evet, belirtilen süreden önce çıkarsanız kesintiler olacaktır. Bunun hakkında Vakıf Emeklilikten bilgi alabilirsiniz.

 2. Vakıfbank Bireysel Emeklilik konusunda ziraat bankasından daha iyi bence. Oranları ve geri ödeme şartlarını karşılaştırırsanız daha iyi onlarsınız. Özellikle bekarlar ve borcu olmayanlar için ileride alacakları toplu para çok iyi olacaktır

 3. Bireysel Emeklilik fonu olarak tahvil gibi bir işlem mi yapılıyor yoksa yatırılan primler biriktirilip belirli bir faiz ile gerimi ödeniyor

 4. Uzun vadede Birikim için harika bir imkan diye düşünüyorum. Kendimiz kenara atalım desek durmuyor. En güzeli bu şekilde bir birikim yapmak

  1. Evet, BES birikim yapmak isteyenler için özellikle uzun vadede en iyi birikim yollarından birisi.

 5. Bireysel Emeklilik sistemi için bir hesaplamanız olsa iyi olurdu. Kaç yılda ne kadar birikiyor. Çıkarsam 4 yıl içinde mesela ne kadar geri alabiliyorum. Modül olsa süper olur

 6. Son günlerde krediler muhteşem bir düşüş gösterdi. En kısa zamanda bende alacağım kesinlikle. Vakıfbank bu konularda son günlerde harika işler çıkartıyor

  1. Evet, BES sistemi birikimlerin değerlendirilmesi için en güzel yöntemlerden bir tanesi.

 7. 5 yil önce elime geceni atarim diye başlamıştım ywri geldi 100 tl yeri geldi 300 tl attim bu zamana kadar attiğimnpara 8 bin olmus birikimim tamamı 22 bin oldu 12 bin kar marjim oldu altin fonu yaptim ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu