Sartlarineler.com

Şekerbank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

2020 Şekerbank personel alımı ne zaman yapılacak, kaç personel alınacak? Şekerbank personel alım şartları, insan kaynakları iletişim bilgileri ve başvuru formu hakkında detayları okuyabilirsiniz. Şekerbank iş ilanları hakkında güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Şekerbank personel alımı ile birlikte Kariyerinize Türkiye’nin önde gelen bankalarından bir tanesinde yön verebilirsiniz. Başvurmak istediğiniz pozisyonun ne olduğu fark etmeksizin, başarı için başvuru yapmak istediğiniz firma hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Kısaca firmadan bahsetmek gerekirse, firma 1953 yılında Eskişehir’de kuruldu. İlk kurulduğunda yerel işletmelerin üretimine destek olmak amacını taşıyordu. Güncel olarak 272 yerde şubesi bulunan bankanın merkez ofisi Türkiye’de bulunuyor. İlk kurulduğunda Pancar Kooperatifleri adı altında müşterilerine hizmet veriyordu. Bu köklü firmada yerinizi almak isterseniz, aşağıda yer alan rehberimizi okuyarak başvuru hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Şekerbank Personel Alımı Ne Zaman?

Şekerbank personel alım zamanı her yıl farklı tarihlere denk geliyor. Yani firmanın önceden yayımlamış olduğu belirli bir takvim bulunmuyor. Bunun yerine firmanın ne zaman işe alımlarını açtığını tespit etmek için sık sık internet üzerinden kariyer kısmını kontrol etmek gerekiyor. Ancak bu sayede güncel kalınabiliyor. Başvurular açılması başvuru yapmak için yeterli olmuyor elbette. Firma tarafından öne sürülen yerine getirilmesi gereken şartların sağlanması gerekiyor.

Şekerbank Personel Alımı Şartları Neler?

Şekerbank personel alımı için koşulları yerine getirmediğiz zaman ne yazık ki başvurunuz usulen red almış olacak yani diğer bir değişle değerlendirmeye dahi alınmamış olacaksınız. İkinci kere başvuru yapmamak adına, ilk seferde başvuru gerekliliklerini yerine getirmiş olduğunuzdan emin olun. Hangi pozisyona başvuru yapmış olduğunuz başvuru gereklilikleri için önemli bir kriterdir. Her personel adayından aynı gerekliliklerin yerine getirilmesi beklenmez. Bu nedenle posizyonunuza göre başvuru gerekliliklerini takip etmeniz gerekir.

DİĞER BANKALARIN GÜNCEL PERSONEL ALIMLARINA TABLODAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ:

Akbank Personel Alımı
TEB Personel Alımı
QNB Finansbank Personel Alımı
Odeabank Personel Alımı
Kuveyt Türk Personel Alımı
HSBC Personel Alımı
ING Bank Personel Alımı
İş Bankası Personel Alımı
Halkbank Personel Alımı
Garanti BBVA Personel Alımı
Denizbank Personel Alımı
Anadolu Bank Personel Alımı
Albaraka Türk Personel Alımı

Şekerbank İş Başvurusu

Şekerbank’a iş başvurusu yapmak isterseniz internet kanallarını kullanmanız gerekecek. Başvuru yaparken firmanın resmi web adresi üzerinden bilgi aldığınızdan emin olun. Başvuru için firmanın sitesinde yayınlanmış olan iş başvurusu formundan yararlanmanız gerekecek. Bu formu doldururken boş alan bırakmayın, yanlış ve fazladan bilgiye yer vermeyin. Başvuru formunuzu sizden istenilen yer haricinde bir yere göndermeyin. E mail üzerinden ya da başka bir yer üzerinden yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Şekerbank İnsan Kaynakları İletişim

Şekerbank insan kaynakları departmanı irtibat sağlamak isterseniz firmanın Genel Müdürlük sekmesi altında yer alan İnsan Kaynakları linkine tıklayabilirisiniz. Bu link içinde doğrudan iletişim kurmanızı sağlayacak iletişim formunu bulacaksınız. Buraya dilek, istek, şikayet ve önerilerinizi belirtebilirsiniz. Dilerseniz firmanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak da iletişim sağlayabilirsiniz.

Şekerbank Çalışma Saatleri

Şekerbank mesai saatleri diğer banka kurumlarında olduğu gibi saat sabat 8 buçukta  başlayarak akşam 5 buçuğa kadar devam etmektedir. Personellerin mesai saatlerinin içinde 1 saat öğle arası molası bulunuyor.

Şekerbank Çalışma Şartları ve Sosyal Haklar

Şekerbank çalışan hakları firmada işçi tanımına uyan şekilde çalışan herkes için geçerlidir. İşçi haklarının tümü, İşçi Kanunu maddeleri ile tanımlanmıştır. Bu hakların arasında temel olarak doğum izni, maaş hakkı, herkese eşit davranılması, yıllık izin kullanılması, sosyal sigorta hakkı, günde 11 saatten daha fazla çalıştırılmama hakkı ve buna benzer daha bir çok haklar gibi hakkı gibi temel haklardır. Bu haklara sahip olan kişilerin arasında dil, ırk, din, yaş ve cinsiyet noktasında ayrımcılık yapılması söz konusu olamaz.

Çalışma Bakanlığı, yılın belirli zamanlarında, her işçinin bu haklardan faydalandığını tespit etmek ve denetlemek için denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır. Siz de hangi haklara sahip olduğunuzu detaylı bir şekilde öğrenmek isterseniz, mutlaka İşçi Kanunu maddelerine dikkatli bir şekilde göz atın.

Sıkça Sorulan Sorular

2015 yılında şekerbank, Kazkommertsbank'a satılmıştır. Bu bankanın hissesi şekerbankta %30.28'dir.

Türkiye genelinde onlarca şubesi bulunan banka, diğer tüm bankalar gibi güvenilir gözükmektedir.

1 Nisan 2019 tarihinde bankanın genel müdürlük koltuğuna Erdal Erdem Getirildi.

1997 yılında halka arzı gerçekleştirilen banka, bu tarihten önce devletin kontrolünde idi.

Şubat 2008 yılından beri şirketin genel müdürü Hasan Basri Göktan'dır.


Etiketler: