Sartlarineler.com

Ptt Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır, Şartları Neler? 2022

PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır merak edenler için tüm detayları açıkladık! PTT emekli kredisi başvurusu yaparak avantajlı oranlarla nakit desteğinden faydalanabilirsiniz. PTT emekli kredisi veren bankalar, şartları, özellikleri, faiz oranları ve merak ettiğiniz diğer tüm detaylar yazımızda yer alıyor. PTT emekli kredisi başvurusu ile siz de bu cazip krediden faydalanabilirsiniz. İşte PTT emekli kredisi başvurusu, şartları ve diğer tüm ayrıntılar…

PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır yazımızda tüm detaylarıyla hazırladık. PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır internet üzerinden ve diğer yöntemleri ayrıntılarıyla inceleyebilirsiniz. PTT emekli kredisi başvurusu yaparak siz de emeklilere özel avantajlı bu krediden faydalanabilirsiniz.

PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için size en yakın PTT şubesine gidebilir, kredinize hemen ulaşabilirsiniz. PTT sayesinde, anlaşmalı bankalardan kredinizi hemen alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Emeklilerin zor durumda kalmamasını, acil nakit ihtiyaçlarını kolaylıkla gidermesini sağlayan PTT emekli kredisi başvurusunun SMS ile yapılabilmesi ile de kullanıcılarına kolaylık sağlamayı hedefliyor. TC Kimlik Kartı ile PTT şubesinden, ya da eğer maaşınızı PTT Bank’tan alıyorsanız, AktifBank’ın sunduğu hizmet sayesinde “Emekli” boşluk “Tc Kimlik Numarınızı” yazıp 3050’ye kısa mesaj gönderip başvurunuzu tamamlayabilir, kefil ve şart olmadan kredinize ulaşabilirsiniz.

PTT EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT’ye başvuru şekillerinden size en uygununu seçebilir, kolaylıkla krediye başvurabilmek için hangisinin size daha uygun olduğunu bulabilirsiniz. Kredi başvurusunu, PTT ATM’lerinden, PTT şubelerine TC Kimlik Kartı ile giderek, PTT İnternet Bankacılığını kullanarak tamamlayabilirsiniz. Eğer, bunların hiçbirine ulaşımınız mümkün olamıyor ise, evinizden, TC kimlik numaranız ile 3050’ye kısa mesaj göndererek başvurunuzu yapabilir, sürecin hızlıca sonuçlanmasını izleyebilirsiniz. Herkesin işini kolaylaştırmak için ortaya çıkarılan bu krediye başvurmak da farklı yöntemler sayesinde çok daha basit.

PTT EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Emekli kredisine başvurabilmek için gerekli olan birkaç şart vardır. Bu şartlar şu maddelerden oluşur:

 • Krediye başvuran kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
 • Krediye başvuruyu yapan kişinin nüfus cüzdanını ya da TC Kimlik Numarası taşıyan kimliğini, başvurunun yapıldığı sırada yanında bulundurması gereklidir.
 • Başvuruyu yapabilmek için, krediyi alacak olan kişinin emekli maaşını PTT’ye bağlı iş yerlerinden alıyor olması gereklidir.
 • Krediye başvuran kişinin, 80 yaşını geçmemiş olması gereklidir.
 • Başvurunun tamamlanabilmesi için, başvuran kişinin herhangi bir yere ödenmemiş borcu olmaması gereklidir.
 • Başvuran kişinin aktif hayat sigortası olması gereklidir.
 • Başvuruyu yapan kişinin aylık gelir belgesini, anlaşmalı bankalara sunabiliyor olması gereklidir.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Sonuçlanma Süreci Nasıl İşler?

Kredi başvurusunun sonuçlanması son derece kolaydır ve kısa sürer. Gerekli şartların sağlandığı durumlarda, emekliler yaptıkları kredi başvurusunun sonucuna aynı günde ulaşabilme imkanına sahiptirler. Başvuru yapıldığı zaman tüm formların doldurulması ile PTT anlaşmalı bankalardan birine başvurunuzu iletir. Emeklilerin şartlarının kolaylaşması için, PTT, bankalara ödenmesi gereken dosya ücreti gibi masraflar, banka ile giderilir. Gerekli tüm şartlar karşılanmış ise, başvurunuzun sonucunu aynı gün öğrenir, hesabınıza yatan parayı da aynı gün kullanmaya başlayabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Emekli kredisine başvurmak için gerekli belgeler, sürecin çok daha kolay olabilmesi için en aza indirilmiştir. Krediye başvurabilmek için size ait olan TC Kimlik Kartı yeterli olur. SMS ile başvuru yapıldığında da yalnızca kimlik numarası gereklidir. PTT şubelerinden yapılan başvurularda, formun doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması başvurunun tamamlanması için yeterli olur.

PTT Emekli Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Emekliler, uygun faizli kredilerden yararlanmak için başvurularını tamamlarken, kredinin faiz oranlarına da ulaşabilirler. Kredilerin faiz oranları, çekilen miktarlara göre değişiklik gösterir. Uygun ödeme planları ve taksitlendirme ile çekilen kredinin maaşa göre denklik göstermesi beklenir. Maaşını başka işletmelerden alan emekliler, maaşlarını PTT’ye taşıyarak bu sürecin çok daha kolaylaşmasını sağlayabilirler. 80 yaşını henüz aşmamış olan emekliler, “e-devlet” sitesine şifreleri ile girerek maaşlarını taşıyabilirler. Maaşın da gösterilir hale gelmesi ile birlikte, çekilecek olan kredinin faiz ve vade oranları belirlenebilir. Eğer;

 • Çekilmek istenen kredi 3.000 TL ile 4.999 TL arasında ise, vade fark etmeksizin faiz oranı %1,98 olarak belirlenir.
 • Çekilmek istenen kredi 5.000 TL ile 9.999 TL arasında ise, vade fark etmeksizin faiz oranı %1,65 olarak belirlenir.
 • Çekilmek istenen kredi 10.000 TL ile 19.999 TL arasında ise, vade fark etmeksizin faiz oranı %1,55 olarak belirlenir.
 • Çekilmek istenen kredi 20.000 TL ile 55.000 TL arasında ise, vade fark etmeksizin faiz oranı %1,49 olarak belirlenir.

Başvurularını PTT üzerinden gerçekleştiren emekliler, kredilerini anlaşmalı bankalardan alacaklarından, vadeler bankalara göre farklılık gösterebilir. Aynı şekilde, eğer kredinin iptali için başvurmak isteniyorsa, bu işlem de yine bankalar aracılığıyla sağlanır.

PTT Emekli Kredisi Alabileceğiniz Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

Emekli kredisine uygun fırsatlar sunan bankalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar, kendi kampanyalarını yürütmekte ve bu kampanyaları, sağladıkları kolaylıklar sayesinde farklı isimlerle sunarlarr. PTT ile anlaşmalı bankalar şunlardır:

Aktif Bank’ın yürüttüğü kampanya “N Kolay Emekli Kredisi” ismini taşır. Anlaşmalı bankalar arasında en fazla tercih edilen olan Aktif Bank, 80.000TL’ye kadar kredi imkanı sunar, bu kredi 3 ay vadeden 36 ay vadeye kadar değişim gösterir. Aktif Bank, bu kampanyası ile emekliye, maaşının 5 katı kadar kredi imkanı sağlar. Başvuru sırasında, dileyen emeklilere ilk üç ay ödeme şartının kaldırılması fırsatı da sağlanır.

 • TEB (Türk Ekonomi Bankası)

“Emekliye Özel Kredi Kampanya” isimli kampanyayı yürütür.

“Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi” isimli kampanyayı yürütür.

“Emeklinin Artısı Kredi Paketi” isimli kampanyayı yürütür.

“Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi” isimli kampanyayı yürütür.

 • Ing Bank ve Vakıf Bank PTT ile anlaşmalı diğer bankalardır.

Krediye başvuran kişi, bu bankalardan herhangi biri ile kendine en uygun şartlarda oluşturacağı plan ile PTT emekli kredisi başvurusu fırsatlarından yararlanabilir.

Haciz İşlemi Başlatılan Emekliler Kredi Alır Mı?

İcra takibi olan emekliler, PTT üzerinden krediye başvurabilirler. Normalde aranmayan kefil şartı, başvuran kişinin icra takibi varsa, başvuran kişinin hakkında haciz işlemi kararı verilmiş ise geçerli olmaktadır. Bu durumlardan biriyle karşılaşan emekliler, 80 yaşlarını doldurmadan önce krediye ancak kefil göstererek başvurabilirler. Bu şartla, hem emeklilerin çok daha zor durumda kalmamaları, hem de bankaların ödemelerini alabilmeleri hedeflenir.

PTT Emekli Kredisinin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde, emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken daha zor durumda kalmaları olağan bir sıkıntıdır, emeklilerin bundan kaçınmasını sağlamak, bu kredinin esas noktasını oluşturur. Bankalara kredi başvurusunda bulunmak bazen uzun ve zorlayıcı bir uğraşa dönüşebilir, tahmin ettiğinizden çok daha fazla vaktinize mal olabilir. Bundan kaçınmak, PTT Emekli Kredisi ile mümkündür. İcra ve haciz durumları dışında kefil aranmaması, kredinin öne çıkan özelliklerindendir. Bu yolla, başvurusunu kendi kendine tamamlayan birisi, çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuca ulaşabilir.

PTT, komisyonculardan ve başkası adına parayı çekmeye çalışanlardan kaçınmak için başvurunun, krediyi çeken kişi tarafından yapılması şartını getirmiştir. Bu şartla, hem başvuru kolaylaşır, hem de araya girmeye çalışan kişilerden uzaklaşma sağlanır. Herhangi bir vekaletin kabul edilmemesi ile doğrudan kurulan ilişki, güven sorununu ortadan kaldırmıştır. Başvuru formunun başvuran kişi tarafından doldurulması, sürecin hızlı ilerlemesine yardımcı olur. Krediye başvurunun yapıldığı gün, gerekli şartların yerine getirilip getirilmediğinin hızlıca onaylanması üzerine para, krediyi almak isteyenin hesabına aynı gün içinde yatırıldığından nakit ihtiyacı hızla çözüme ulaşır.

Sıkça Sorulan Sorular

PTT’ye başvuru şekillerinden size en uygununu seçebilir, kolaylıkla krediye başvurabilmek için hangisinin size daha uygun olduğunu bulabilirsiniz. Kredi başvurusunu, PTT ATM’lerinden, PTT şubelerine TC Kimlik Kartı ile giderek, PTT İnternet Bankacılığını kullanarak tamamlayabilirsiniz. Eğer, bunların hiçbirine ulaşımınız mümkün olamıyor ise, evinizden, TC kimlik numaranız ile 3050’ye kısa mesaj göndererek başvurunuzu yapabilir, sürecin hızlıca sonuçlanmasını izleyebilirsiniz. Herkesin işini kolaylaştırmak için ortaya çıkarılan bu krediye başvurmak da farklı yöntemler sayesinde çok daha basit.

Emekli kredisine başvurmak için gerekli belgeler, sürecin çok daha kolay olabilmesi için en aza indirilmiştir. Krediye başvurabilmek için size ait olan TC Kimlik Kartı yeterli olur. SMS ile başvuru yapıldığında da yalnızca kimlik numarası gereklidir. PTT şubelerinden yapılan başvurularda, formun doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması başvurunun tamamlanması için yeterli olur.

Kredi başvurusunun sonuçlanması son derece kolaydır ve kısa sürer. Gerekli şartların sağlandığı durumlarda, emekliler yaptıkları kredi başvurusunun sonucuna aynı günde ulaşabilme imkanına sahiptirler. Başvuru yapıldığı zaman tüm formların doldurulması ile PTT anlaşmalı bankalardan birine başvurunuzu iletir. Emeklilerin şartlarının kolaylaşması için, PTT, bankalara ödenmesi gereken dosya ücreti gibi masraflar, banka ile giderilir. Gerekli tüm şartlar karşılanmış ise, başvurunuzun sonucunu aynı gün öğrenir, hesabınıza yatan parayı da aynı gün kullanmaya başlayabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.