Sartlarineler.com

2021 Motosiklet Kredisi Veren Bankalar (Nasıl Alınır?)

Motosiklet kredisi veren bankalar, 2021 yılında motosiklet sahibi olmak isteyenlere finansal destek sunmaya devam ediyor. Motosiklet almak isteyenler için sunulan kredinin detaylarını yazımızdan öğrenebilirsiniz. Motosiklet kredisi başvurusu, şartları ve hesaplama ile alakalı tüm detayları inceleyebilirsiniz. Motosiklet kredisi hakkında ayrıntıları okuyabilirsiniz.

Motosiklet kredisi veren bankalar, 2021 yılında desteğe devam ediyor. Siz de motosiklet kredisi kullanarak istediğiniz modele sahip olabilirsiniz. Bankaların taşıt kredisi kapsamında sunduğu motosiklet kredilerinin başvuru şekillerinden faiz oranlarına, başvuru şartlarından vade seçeneklerine kadar bütün durumlar bankalara göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla herhangi bir bankaya kredi kapsamında taşıt kredisi başvurusu yapmadan evvel diğer bankaların sunduğu olanakları incelemeniz ve araştırmanız önem arz eder.

2021 MOTOSİKLET KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

    1. Ziraat Bankası
    2. Garanti BBVA
    3. Akbank

Ziraat Bankası Motosiklet Kredisi Başvurusu ve Şartları

Ziraat Bankası tarafından sunulan araç kredisi kapsamında çekeceğiniz krediyi motosiklet alımları için kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın sağladığı bu araç kredisi sıfır km motosikletleri kapsadığı gibi ikinci el motosikletler için de geçerli olmaktadır. Ayrıca banka tarafından 48 aya kadar vade olanağı da müşterilere sunulmaktadır. İkinci el motosiklet alımında kullanılmak amacıyla çekilecek olan Ziraat Bankası araç kredisi için bir şart bulunmaktadır. Satın alınacak olan ikinci el motosikletin 5 yaşından büyük olması durumunda Ziraat Bankası müşterilerine araç kredisi sağlamamaktadır. Yani alacağınız ikinci el motosikletin 5 yaşından küçük olması durumunda Ziraat Bankası tarafından araç kredi ise çekebilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden çekeceğiniz taşıt kredisinin faiz oranı ise %0,89 olmaktadır.

ZİRAAT BANKASI ARAÇ KREDİSİ SAYFASINA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Motosiklet almak amacıyla taşıt kredisi çekmek için Ziraat Bankası şubelerine müracaat edebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası’nın sunduğu internet bankacılığı hizmeti üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Internet bankacılığı üzerinden yapılacak olan başvuru oldukça kolay bir şekilde ilerlemektedir. Taşıt kredisi başvurusu formuna T.C. kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı, ödemek istediğiniz vade tutarını veya çekmek istediğiniz kredi tutarını girdikten sonra gelir bilginizi ve taşıtın fiyatını yazarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu ön başvuru formuna oldukça kısa bir süre içerisinde geri dönüş yapılmaktadır.

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar 2021

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar 2021

Garanti BBVA Motosiklet Kredisi Başvurusu ve Şartları

Garanti BBVA motosiklet almak isteyenlere taşıt kredisi kapsamında finansman desteği sağlamaktadır. Garanti BBVA’nın taşıt kredisi kapsamında sunduğu kredi desteği için birtakım şartları bulunmaktadır. Örneğin alacağınız sıfır km motosiklet modelinin motor hacminin 125cc olması şartı bulunur. Sıfır km motosiklet modelleri için Garanti BBVA üzerinden çekeceğiniz taşıt kredisi 60 aya kadar vade olanağı ile sizlere sunulmaktadır. İkinci el taşıt kredileri için ise 108 aya kadar vade olanı bulunur. Garanti BBVA tarafından sunulan motosiklet kredisini ikinci el motosiklet alımlarında kullanacaksınız faiz oranları da satın alınacak olan aracın yaşına göre belirlenmektedir.

GARANTİ BBVA ARAÇ KREDİSİ SAYFASINA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Garanti BBVA taşıt kredisi başvurusu için banka şubelerini ziyaret edebilir ya da bankanın sonu diğer bankacılık olanaklarını kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak Garanti BBVA Bankası’nın sağladığı internet bankacılığı hizmetinden kaynaklı olarak oldukça pratiktir.

 

Akbank Motosiklet Kredisi Başvurusu ve Şartları

Akbank üzerinden çekeceğiniz kredinin faiz oranları aracınızın türüne ve belirlediğiniz vade sayısına göre değişmektedir. 60 aya kadar vade olanakları ile sunulan motosiklet kredileri hem sıfır km hem de ikinci el motosikletler için geçerlidir. Sıfır km motosiklet alımları için Akbank üzerinden taşıt kredisi çekmek istiyorsanız 60 ay vadeli taşıt kredisi için size sunulan faiz oranı %1,10 olmaktadır. Fakat 60 ay vadeli motosiklet kredisini ikinci el motosiklet alımı için kullanacaksanız sizin için %1,12 oranında faiz uygulanır.

AKBANK ARAÇ KREDİSİ SAYFASINA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Akbank üzerinden çekebileceğiniz motosiklet kredilerinin üst limiti 120.000 TL olmaktadır. Fakat bu tutarın belirlenmesinde esas alınan nokta aylık hane gelirinizdir. Yani aylık yapacağınız kredi geri ödemesi hanenizin gelirinin yarısından daha az olması durumunda 120.000 TL’ye kadar motosiklet kredisi çekmeniz mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Motosiklet alırken bazı evraklar tarafınızdan istenir. Bunlar: Alınan motor sıfırsa eğer faturası, ikinci else ruhsat, satış işlemi bitmiş ise noter onaylı belge, nüfus cüzdanı, ikametgah

Motosiklet kredisi alabilmek için motorun 125 cc ve üzerinde bir motor gücüne sahip olması gerekir.

Taşıt kredisi içerisinde geçen motosiklet kredisi, bankalar tarafından tüketiciye 48 ay vade ile sunulmaktadır.

Öğrencilerin taşıt kredisi çekebilmeleri için belirli bir gelire sahip olmaları gerekir. Bu nedenle genellikle bankalar öğrencilere taşıt kredisi vermez.

Taşıt kredisi çekebilmek için alacağınız aracın en fazla 5 yaşında olması ve çekmek istediğiniz tutarın 50.000 olması gerekir.