Sartlarineler.com

Maliye Bakanlığı Şikâyet Hattı Telefon Numarası – Müşteri Temsilcisi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na şikâyette bulunmak ve bilgi almak isteyen kişiler için yeni düzenlemeler yapılmıştır. 09.07.2018 tarihinde Resmi Gazete ilanında yer alan 5345 sayılı Kanun’un 33. Maddesine göre şikâyette bulunacak kişiler Hazine ve Maliye Bakanlığı şikâyet hattı üzerinden şikâyet işlemlerini halledebilecekler. Hazine ve Maliye Bakanlığı kapsamında görüş, önerileri ve şikâyette bulunmak isteyen vatandaşlar için Gelir İdaresi Başkanlığı çağrı merkezi olarak bilinen Vergi İletişim Merkezi kısaca VİMER üzerinden yapılmaktadır. VİMER Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bağlı olarak hizmet vermektedir. Telefon ve internet üzerinden yapılmakta olan şikâyetlere ek olarak vatandaşlar, borç sorgulama, vergi danışmanlığı, mükellef talep ve öneri alınması, gayrimenkul sermayesi hakkında bilgi alabilir ve kaçakçılık ile ilgili ihbarda bulunma gibi pek çok konu hakkında da bilgi alabilir, şikâyette bulunabilir.

Maliye Bakanlığı Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Önceden Alo Maliye 189 numaralı hat üzerinden şikâyet işlemleri gerçekleştirilirken artık Gelir İdaresi Başkanlığı çağrı merkezi hattı olan Vergi İletişim Merkezi üzerinden şikâyet işlemleri gerçekleştirilmektedir. VİMER ile yapılacak olan işlemler tüm şikâyet, bilgi alımı ve ihbarları kapsamaktadır. Hazine ve Maliye Bakanlığı şikâyet hattı telefon numarası olan VİMER ile görüşmelerinizi hafta içi gerçekleştirebilirsiniz. VİMER şikâyet hattı ile şikâyette bulunmak isteyen vatandaşlar için çalışma saatleri ise sabah 09.00 ve akşam 19.00 saatleri arasında olmaktadır. Resmi tatil günlerinde ve hafta sonları VİMER hizmet vermemektedir.

  • Şikâyet Hattı Numarası: 0312 444 0 189

Ayrıca Karaca şikayet hattı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Maliye Bakanlığı Şikâyet Formu Nasıl Doldurulur?

Hazine ve Maliye Bakanlığı şikâyet formu bulunmamaktadır. Kişiler şikâyet ve önerileri için Hazine ve Maliye Bakanlığı web sitesi üzerinde yer alan mail adresine şikâyette bulunabilirler. Telefon ile şikâyette bulunmak istemeyenler için mail üzerinden şikâyetlerini dile getirebilirler.

Maliye Bakanlığı İletişim Bilgileri

Maliye Bakanlığı web sitesi üzerinde yer alan çeşitli sosyal medya hesapları ve numaralar ile iletişime geçerek bilgi alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Maliye Bakanlığı iletişim bilgileri ise şunlardır:

]}
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.