Sartlarineler.com

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2020

KOSGEB destek kredisi veren çeşitli bankalar bulunmaktadır. KOSGEB kredisi şartları nelerdir, başvurusu nasıl yapılır? KOSGEB finansman desteği hakkında merak edilenlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

KOSGEB destek kredisi sağlayan bankalara müracaat etmeden evvel KOSGEB’in düzenlediğim kurslara katılmak ü ve bu kursları başarı ile tamamlamak zorunluluğu bulunmaktadır. Bu kursların başarıyla tamamlanmasının ardından KOSGEB’e iş sunumu yapılması gerekir. Bu iş sunumunun ardından KOSGEB tarafından onay alan kişiler KOSGEB kredisi veren bankalara müracaatlarını gerçekleştirebilir. KOSGEB kredisi veren bankalar ise aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Akbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Garanti BBVA,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • DenizBank,
 • İş Bankası,
 • VakıfBank,
 • QNB Finansbank,
 • Halkbank

Yukarıda yer alan bu bankalara KOSGEB kredisi başvurusu yapmak mümkündür. Fakat bu bankalar dışında kalan bankalar KOSGEB kredisi sağlamamaktadır. Dolayısıyla başvurularınız için yalnızca yukarıda sıralanan bankalara müracaat etmeniz şarttır.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB Kredisi Tarihi

KOSGEB kredilerinin başvuru tarihleri 2020 yılı için başlamış bulunmaktadır. KOSGEB tarafından verilen kurslara katılan ve bu kursları başarıyla tamamladıktan sonra iş planı sunumunu yapan, akabinde KOSGEB tarafından iş projesine onay verilen kişiler bir üst başlıktan sıralanan bankalardan herhangi birine konut kredisi için başvuruda bulunabilir. Fakat bankaların da ayrıca kendi çaplarında belirlediği bazı koşullar bulunmaktadır. Dolayısı ile KOSGEB kredisi için bankalara müracaat edecek olan kişilerin müracaat etmeden önce bankalarla iletişime geçip söz konusu olan KOSGEB kredileri için banka tarafından belirlenen koşulları öğrenmesi ve bu koşullara uyuduğundan emin olması başvuru sürecinin daha sağlıklı ilerlemesi için önem arz eder.

KOSGEB Kredi Desteği Almak için Belirlenen Şartlar

KOSGEB kredi desteği almak için belirlenen şartlar yalnızca bankalar tarafından değil KOSGEB tarafından da söz konusu olmaktadır. Dolayısıyla kişilerin öncelikle KOSGEB tarafından belirlenen şartları karşılaması gerekmektedir. Zira bu şartların karşılanmaması durumunda kişilerin herhangi bir şekilde KOSGEB kredi desteği almaları mümkün değildir. Bu şartları karşılamayan kişilerin kredi desteği alması bir yana dursun, söz konusu olan kişiler başvuruda bile bulunamayacaktır. Bundan kaynaklı olarak kişilerin KOSGEB tarafından belirlenen şartları karşılaması önceliktir. Bu şartlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şarttır.
 • Kişilerin 18 yaşını doldurmuş reşit bireyler olmaları gerekir.
 • Başvuru sahipleri herhangi bir şekilde herhangi bir terör örgütü ile ilişki içerisinde olmamalıdır.
 • Kişilerin KOSGEB tarafından verilen eğitim kurslarına katılmaları ve bu kursları başarıyla tamamlamaları gerekir.
 • Kursun tamamlanmasının ardından kişiler iş planlarını bütün ayrıntılarıyla sunum haline getirmeli ve bu sunumu KOSGEB’e sunmalıdır.
 • Hazırlanan bu sunumda iş planınıza dair bütün detayların yer alması gerekir.

Bu karşılayan kişiler KOSGEB tarafından iş planına onay gelmişse bankalara KOSGEB kredisi çekmek amacıyla başvuruda bulunma hakkı kazanır. Bu hususta kişiler 150.000 TL’ye kadar finansman desteği alabilmektedir.

KOSGEB Kredisi Faiz Oranları Kaçtır?

KOSGEB kredileri sıfır faizli olarak sunulmaktadır. Yani kurslara katılan bu kursları başarıyla tamamladıktan sonra girişimcilik belgesi ya da diğer belgeleri temin eden kişiler iş sorunlarını KOSGEB’e yaptıktan sonra bu sunumlarında onay gelmesi durumunda KOSGEB kredisi sağlayan bankalar üzerinden 150.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi desteği alabilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Kosgeb, 18 yaşını geçmiş tüm girişimcilere destek veren bir kurumdur.

KOSGEB, hibe desteğini bu sene 60.000 TL'ye kadar sağlamaktadır.

Kosgeb'ten destek alabilmek için yapmanız gereken şey bir tane proje geliştirmek ve bunu Kosgeb yetkililerine kabul ettirebilmektir.

Kosgeb onaylanan hibeler genellikle 3 ay içerisinde ve bu sürecin sonlarına doğru yatırılmaktadır.

Kosgeb, girişimcilik, AR-GE, Geliştirme, Araştırma, Laboratuar hizmetleri gibi pek çok alana destek sağlamaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.