Sartlarineler.com

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sorgulama, Sonucu Öğrenme

”Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasının başvuru sonucunu sorgulamak istiyorsanız nereden giriş yaparak sonucu öğrenebileceğinizi yazımızdan okuyabilirsiniz. ATV ekranlarının sevilen yarışması ”Kim Milyoner Olmak İster?”e yarışmacı olarak katılmak için başvuru yapanlar için sonuç öğrenme hakkındaki detaylar ve yarışma hakkındaki kapsamlı bilgileri yazımızda bulacaksınız.

ATV Kim Milyoner Olmak İster yarışması başvuru takibi yarışmaya katılmak isteyen yarışmacı adayları tarafından yapılmalıdır. Şuana kadar milyonlarca başvuru yapılan programın birden fazla ön elemesi bulunur. Tüm bu elemeleri geçen kişiler yarışmaya katılma hakkı kazanmaktadırlar. İlk olarak başvuru yapan adaylar arasından mülakata hak kazanan adaylar belirlenir ve bu adaylar arasından da mülakatta başarılı olan adaylar yarışmacı olur. Tüm bu aşamaları geçebilmek kadar mülakata çağrılıp çağrılmadığınızı kontrol etmeniz de önemlidir. Çünkü Kim Milyoner Olmak İster Başvuru katılım formu veya whatsapp hattı ile başvuru yapan adaylar arasından mülakata seçilen adayların mülakat tarihinde belirtilen yerde mülakata katılmaları beklenmektedir. Tüm bu aşamaları başarılı atlatmanız için başvuru nasıl yapılır, mülakata hak kazananlar nereden öğrenilir, başvuru takibi nasıl yapılır, mülakatta neler sorulur gibi konular hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

ATV Kim Milyoner Olmak İster başvurusu iki farklı şekilde yapılabilmektedir. İsteyenler ön başvurularını yapabilmek için ATV’nin internet sitesini isteyenler de ATV whatsapp hattını kullanabilirler.

ATV’nin web sitesini kullanmak isteyenler https://www.atv.com.tr/milyoner/form adresinde bulunan yarışma başvuru formunu doldurmalıdırlar. Adrese giriş yaptığınızda karşınıza çıkacak olan yarışma katılım formunda genel bilgiler dışında sizi daha iyi tanımaya yönelik sorularda bulunmaktadır. Bu soruların cevabı başvuru yapan diğer adaylardan sizin seçilmenizi sağlayabilir. Soruları yazım ve imla kurallarına uygun, ilgi çekici ve anlaşılır şekilde doldurmanız yararınıza olacaktır.

ATV whatsapp hattı ile üzerinden de yarışmaya katılabildiğinizi söylemiştik. Bu yolla katılmak isteyenler 0553 043 43 43 ATV whatsapp numarasını rehbere ekleyerek başvurunuzu gönderebilirsiniz. Atacağınız mesajda sizden istenen kendinizi tanıtmanız, katılma nedeninizi söylemeniz ve 1 dakikalık video çekmenizdir. Kendinizi tanıtma kısmında daha verimli bilgiler vermek isteyenler ATV internet sitesinde yer alan yarışma katılım formundaki sorulara göz gezdirebilir.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Kim Milyoner Olmak İster ön başvurularının sonuçları farklı kanallar aracılığıyla öğrenilebilir. Ön başvuru sonuçları demememizin nedeni bildiğiniz gibi yarışmanın birden fazla aşamadan geçirerek yarışmacı seçmesidir. İlk olarak ATV’nin sitesinden veya ATV whatsapp üzerinden gönderilen yarışma katılım formları incelenir. İncelemeler sonrası yapılacak olan mülakata katılmaya hak kazanan adaylar belirlenir. Mülakat sonucu beğenilen adaylar yarışmaya davet edilir. Mülakata çağrıldığınızı öğrenmek için başvurunuzu takip etmeniz yararınıza olacaktır.

Sabah Gazetesi Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Takibi

Kim Milyoner Olmak İster mülakata hak kazananlar Sabah gazetesi üzerinden yapılabilmektedir. Sabah gazeti alarak mülakata hak kazananlar listesini inceleyip adınızın orada olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Listede mülakat ile ilgili bilgilerde bulabilirsiniz. Bunun için günlük gazeteleri almanız gerekmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Takip

Şuana kadar 2 milyon kişiden fazla başvuru alan yarışma için başvuru yapanların en büyük sorunu Kim Milyoner Olmak İster başvuru takibi nasıl ve nereden yapılır sorusudur. Yukarıda Sabah gazetesi üzerinden yapılabileceğini söylediğimiz yarışmanın internet üzerinden henüz bir başvuru takip sistemi bulunmamaktadır. Sabah gazetesinin online sitesinde de böyle bir seçenek olmadığından yarışmacı adaylarının sabah gazetelerinde bulunan mülakata hak kazananlar kısmını takip etmeleri gerekmektedir. Bunun dışında yarışma sonuçlarını açıkladığını söyleyen web sitelere inanmayınız. Bu şekilde ziyaretçi çekmeyi hedefleyen sitelerden yanlış mülakat sonuçları da paylaşılabilmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster Mülakat

Kim Milyoner Olmak İster Mülakat

ATV Milyoner Olmak İster mülakatı için çağrılan adaylar Sabah gazetesinden duyurulduktan sonra yarışma ekibi tarafından da aranmaktadırlar. Bu aramada ekip üyesi size gireceğiniz mülakat için detaylı bilgiler aktaracaktır. Tüm konuşulanları dikkatlice dinlemenizi tavsiye ederiz.

Mülakatta size kendiniz ve hayatınızla ilgili soruların yanında yarışmada çıkan sorulara benzer sorularda gelmektedir. İlk olarak şunu belirtelim ki son yıllarda yarışmaya katılan adayların çoğunun ilgi çekici bir hayat hikayesi var. Yani hayatında ilgi çekici farklılıklar olan bireyler mülakatta biraz daha ön plana çıkıyor. Bunun yanında Kim Milyoner Olmak İster Başvuru sürecindeki mülakat aşamasında genel kültür açısından yeterli bireyler seçilmektedir. Yarışma entellektüel seviyesi yüksek bireylere göre sorular içerdiğinden mülakatta da benzer sorularla yarışmacı adayları biraz zorlanıyor. Tüm bu aşamalarda en önemli dikkat etmeniz gereken sakin olmanız, heyecanınızı bastırmanız ve açık, net, akıcı şekilde konuşmanızdır. Jüri tarafından yapılan mülakat sonrası yarışmaya çağrılırsanız ekip tarafından aranacaksınız. Aranmayan kişiler çağrılmamış veya daha sonra çağrılacak olabilir.

Kim Milyoner Olmak İster 1 Milyonluk Soru

Kim Milyoner Olmak İster 1 Milyonluk Soru

Merakla beklenen ATV Kim Milyoner Olmak İster yarışması 1 milyonluk soru için Galatasaray Lisesi öğrencisi olan Çağdaş İrfan Yıldırım yarıştı. Tüm yarışma tarihinde 1 milyonluk soruyu gören ikinci yarışmacı olan Çağdaş İrfan Yıldırım soruyu gördükten sonra yanıt vermeden yarışmadan çekildi. 1 milyonluk soru ise şöyleydi:

 • Soru: Kur’an-ı Kerim’de hangisi üzerine yemin edilmemiştir?
 • A) Deniz
 • B) Güneş
 • C)Arı
 • D)Kalem

Sorudan çekilirken Çağdaş İrfan Yıldırım tahminini C şıkkı “Arı” olacağını söyledi. Sorunun doğru cevabı da C şıkkı “Arı” çıktı. Yarışmacı 1 milyonluk soru için cevap vermeyerek çekildiği için 250 bin TL kazandı. Kazandığı ödülü eğitiminde harcıyacağını söyleyen Çağdaş İrfan Yıldırım 250 bin lira kazanarak yarışma tarihinde en yüksek ödülü kazanan kişi oldu.

Kim Milyoner Olmak İster Soruları

Çoğu zaman gündem olan ve zaman zamanda eleştirilen Kim Milyoner Olmak İster yarışma soruları birçok farklı alandan gelmektedir. Özellikle genel kültür alanından gelen sorular edebiyat, coğrafya, tarih, bilim vb. birçok alanı içermektedir. Entellektüel bilgi birikimi olduğuna inana kişiler için ideal sorular içeren yarışmanın soruları zaman zaman ciddi eleştiriler almaktadır. Ancak hem dünyanın en çok kazandıran yarışmadı olması hem de şaibe yaratmaması nedeniyle yarışma sorularının hepsi TDK ve ansiklopedilerde bulunan bilgilerden oluşmaktadır. Eğer sizde genel kültür bilginize güveniyorsanız yukarıda anlattığımız başvuru formunu ister ATV’nin internet sitesinden doldurarak istersenizde ATV whatsapp hattını kullanarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacıları

Kim Milyoner Olmak İster yarışmaya çağrılanlar birçok eleme sonrası belirlendiğini söylemiştik. Peki yarışma aşamalarını geçip en son mülakatı da başarılı tamamladıktan sonra yarışmaya çağrılma süreci nasıl işlemekte. Mülakat sonrası yarışmaya çağrılan adaylar yarışma ekibi tarafından aranarak bilgilendirilmektedir. Genellikle yarışma çekimleri haftasonu yapıldığından haftasonu çağrılacaksınızdır. Tarihi, yeri ve saati detaylı olarak size veren ekip öncelikle sizden jokerlerinizi ve jokerlerinizin iletişim bilgilerini mail ile isteyecek. Sonraki adım olarak da yarışmaya yanınızda katılacak kişilerin bilgileri istenecektir. Yarışma çekimi için iki kıyafet getirmeniz de talep edilecektir. Bunun nedeni çekim sırasında kamerada hangisi daha iyi çıkıyorsa onu kullanmaktır.

Kim Milyoner Olmak İster Son Bölüm Soruları

En son bölümde sorulan Kim Milyoner Olmak İster sorularını öğrenmek isteyen kişiler iki farklı şekilde hangi soruların sorulduğunu öğrenebilirler. İlk alternatif son bölümün tekrarını internet üzerinden izlemektir. İkinci alternatif ise sadece soru ve cevapların yer aldığı fotoğraf galerilerini göz atabilirler. Yarışmanın son bölümünü izlemek için ATV’nin sitesine girerek programlar kısmından Kim Milyoner Olmak İster’e tıklayarak son bölümü izleyebilirler. Sadece soruları ve cevapları görmek isteyen kişiler ise Sabah Gazatesi tarafından oluşturulan resim galerisine göz atarak kısa sürede bütün soruları ve cevapları öğrenebilir. Bunu dışında internet üzerinden Kim Milyoner Olmak İster son bölüm soruları diye aratarak da istediğiniz bilgiye kısa sürede erişebilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Oyna

Kim Milyoner Olmak İster Oyna

Uzun yıllardır ekranlarda olan lider yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster hepimizde Kim Milyoner Olmak İster oynama isteği uyandırmıştır. Ekranlara çıkacak şansı olmayan veya ekranlara çıkmadan bilgisini test etmek isteyenlerin başvurdukları yöntem ise bilgisayar veya telefon oyunları olmuştur. Piyasada Kim Milyoner Olmak İster ve türevi birçok oyun bulunmaktadır. Eğer sizde eğlenerek bilginizi test etmek istiyorsanız akıllı cihazlarınızdan veya bilgisayarınızdan Kim Milyoner Olmak İster oyununu oynayabilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Sunucu

Kim Milyoner Olmak İster juriliği dünden bu güne birçok ünlü isim tarafından yerine getirilmiştir. Atv ekranlarının en çok izlenen yarışma programı olan eski adıyla Kim 500 Milyar ister yarışması 2 Ağustos 2011 tarihinde yayın hayatına başladı. Yayınlandığı günden bugüne birçok ünlü isim bir programlığına da olsa sunucu koltuğuna oturmuştur. Ancak bunlar arasında konuk sunucu olarak tabir edemeyeceğimiz isimlerde vardır. Kenan Işık’la efsaneleşen program Kenan Işık’ın yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle sunuculuğunu Selçuk Yöntem’e devretmiştir. Günümüzde ise Selçuk Yöntem’den bayrağı Murat Yıldırım alarak başarılı bir şekilde sunuculuğuna devam etmektedir. Bu sunucular dışında konuk ünlülerin de sunuculuk yaptığı programda Acun’da dahil birçok ünlü isim yer almıştır.

Murat Yıldırım

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının yeni sunucusu Murat Yıldırım oldu. 1979 yılında Konya’da dünyaya gelen Murat Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur. Üniversite zamanlarında tiyatro ve müziğe ilgi duyan Murat Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi tiyatro topluluğuna katılarak 3 yıl amatör oyunculuk yapmıştır. Daha sonra ise çeşitli dizi ve filmlerde oynayarak kariyer basamaklarını hızla tırmanmıştır. Özellikle Asi dizindeki Demir rolüyle ve Suskunlar dizisindeki Ecevit rolüyle herkesi beğenisini kazanan oyuncunun şimdiki durağı ise Kim Milyoner Olmak İster sunuculuğu olmuştur. Faslı oyuncu İmane Elbani ile evli olan Murat Yıldırım sunuculukta da oldukça başarı işler çıkarmaktadır.

Selçuk Yöntem

Atv’nin en popüler yarışması olan bir dönem Kim Milyoner Olmak İster sunucusu olan Selçuk Yöntem 13 Temmuz 1953 yılında İstanbul Eyüp’te doğmuştur. Deli Yürek’te Bozo karakteriyle ve Aşk-ı Memnu dizisinde Adnan Ziyagil karakteriyle akıllarda kalan başarılı oyuncu birçok tiyatro oyun, dizi ve sinemada yer almıştır. Uzun yıllar programın sunuculuğunu yapan Kenan Işık’ın trajik sağlık sorunu nedeniyle bayrağı Selçuk Yöntem devraldı. Etkileyici ses tonu, babacan tavırları ve samimiyetiyle Kenan Işık’ın yerini doldurmaya çalışan Selçuk Yöntem bu konuda oldukça başarılı bir iş çıkardı. 2014 yılında Kim Milyoner Olmak İster sunuculuğuna başlayan Selçuk Yöntem günümüzde bayrağı Murat Yıldırım’a devretmiştir.

Kim Milyoner Olmak İster İndir

Kim Milyoner Olmak İster yükle seçeneğini kullanarak sizde Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını oynayabilirsiniz. Telefon, tablet gibi akıllı cihazlarınıza Android veya IOS market üzerinden Kim Milyoner Olmak İster veya türevi oyunları indirerek sizde hem eğlenerek hemde bilginizi yarıştırarak sanal paralar kazanabilirsiniz. Eğer akıllı bir cihazınız yoksa veya akıllı cihazınıza bu tarz uygulamalar indirmek istemiyorsanız bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz bu tarz oyunlar bulunmakta. Eğer dilerseniz hiçbir indirme işlemi yapmadan tarayıcılarınız üzerinden de oyunu oynayabilmek mümkündür. Tarayıcılarınız üzerinden oyunu oynamak için arama kısmına Kim Milyoner Olmak İster oyna yazarak karşınıza çıkan oyun sitelerinden birisine girerek saniyeler içerisinde oyuu oynamaya başlayabilirsiniz. Orjinal yarışma ile aynı kurallara sahip olan bu yarışmalar üzerinden eğlenceli vakitler geçireceksiniz.

Sabah Gazetesi Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sorgulama

Kim Milyoner Olmak İster yarışması başvuru sorgulamak için her gün bir tane Sabah Gazetesi almak yeterli olacaktır. Sonuçlar sadece gazete üzerinden yayımlanmakla birlikte başka bir yerden herhangi bir bilgi alamazsınız. Yani internetten sabah.com.tr sitesiyle Kim Milyoner Olmak İster Başvuru sorgulama yapılmamaktadır. Eğer mülakata girmeye hak kazanırsanız ATV Kim Milyoner Olmak İster ekibi tarafından aranarak ve mülakatla ilgili bilmeniz gereken detayları sizlere aktaracaktır. Başvuru sürecinin ne zaman biteceğine dair herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte yarışmaya 2 hafta kala mülakata çağrılan adayların olduğunu da belirtelim.

]}
Yorumlar
 1. Eyüp uslu dedi ki:

  Merhaba bir sorum olacak. Gazete almazsak yinede aranabilir miyim. Takip etmem şart mı sonuçları.

  1. Yeşim dedi ki:

   Bende bunu merak ediyorum. Peki siz bu yorumu yazdıktan sonra arandınız mı? Ben 2 hafta önce yarışmaya başvurdum ve bir buçuk gün sonra beni aradılar tanıtım videosu istediler. Ben de whatsapptan attım. Ama henüz bana geri dönüş yapmadılar. Sabah gazetesinden öğrenebilirsiniz yazıyor ben hiç gazete alıp isimleri takip etmedim. Sizin sorduğunuz soruyu bende merak ettim. Bu konuda geri dönüş aldıysanız bana ulaşabilirmisiniz?

 2. Nadiye UZUN dedi ki:

  İyi günler uzun zamandır takip ediyorum. Yarışmaya katılmak istiyorum yardımcı olurmusunuz?

 3. Yeşim dedi ki:

  Yarışmaya başvurduktan sonra beni arayıp yarışmanın whatsapp numarasına kendimi tanıtacağım bir kısa video çekip atmam istendi ama hâlâ dönüş yapmadı kimse. Mülakata seçilip seçilmediğimi sabah gazetesinden öğrenebilirmişim. Gazete dışında mülakata seçildiğimi yetkili kişiler tarafından aranıp haberder olur muyum?

 4. Sevgi dedi ki:

  Bende başvurumu yaptım ve birgün sonra arandım. Tanıtım videosu istediler .2 ay oldu ses Seda yok. Gazeteden takip etmedim. Bu durumda çağırılmış olsamda, farkında olmamış oluyorum . Alamamaları büyük saçmalık. Artık gazete mi kaldı, herşeyi dijital ortamdan takip edip, okuyoruz. Kitapları bile! Şimdi gazetemi takip edicez?

 5. ibrahi dedi ki:

  ben de başvuru yapalı 6 ay oldu arasıra gazetede alıyorum ama başvuru numaramı göremedim başvurumun kabülünü nereden öğrenebilirim

 6. Halil İbrahim Erdoğan dedi ki:

  Bir yıldan fazla oldu muracaatim ama başvurum halen değerlendirilmedi merak ediyorum tarafıma bilgi verilmesi hususunda gereğini önemle rica ederim

 7. Samet Beyaz dedi ki:

  Ben de şimdi başvuru yaptım. Bakalım arayacaklar mı bekleyip göreceğiz. Hayırlısı artık.

 8. Levent dedi ki:

  9 sene falan oldu muracaat edeli aranmadim ve yeni basvuruyuda bunca zaman gecmesine ragmen almiyor sistem ya kardesim nasil birsey bu niye beni bu sanstan mahrum ediyorlar anlamadim surekli yarismayi izliyorum ikiye bolunuyorum hakir gormek gibi dusunmenizi istemem ancak ne tipler ne beyinler var gelde sorma kendi kendine niye niye niyee??

 9. Ali Rıza dedi ki:

  İyi günler, ben basvuru yapali 10 yil oldu ,hala aramadınız.Bunun sebebini öğrenebilirmiyim.

 10. Hasan Hüseyin UĞURLU dedi ki:

  Başvuru yaptım yaklaşık 2 ay oldu geri dönüş yok henüz…