Sartlarineler.com

İZBAN Çalışma Saatleri Kaçla Kaç Arasında? (Hafta içi ve sonu / Bayram)

İZBAN güncel çalışma saatleri, mesai zaman hakkında bilgileri yazımızda bulacaksınız. İZBAN kaçta açılıyor, kapanıyor? İZBAN hafta içi ve hafta sonu saat kaç ile kaç arasında çalışıyor? İZBAN’ın bayramlarda çalışma saatleri ve diğer detayları inceleyebilirsiniz. Ayrıca; İZBAN müşteri hizmetleri, güncel ücret tarifeleri ve diğer ayrıntıları da okuyabilirsiniz.

Aliağa- Selçuk arasında İZBAN çalışma saatleri içerisinde hizmet sunan ülkemizin en büyük banliyö hatlarından biridir. www.izban.com.tr adresinden sefer saatleri kategorisi üzerinden seyahat edilecek durakların (hareket durağı-varış durağı) seçilmesiyle birlikte İZBAN sefer saatleri durak özelinde karşımıza çıkar. Böylelikle en yakın sefer saatini bilerek zamanımızı programlayabiliriz.

İZBAN ÇALIŞMA (MESAİ) SAATLERİ:

İZBAN çalışma saatleri hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin 05.20’de başlar ve gece 01.23’te biter. Bayram ve diğer resmi tatillerde ise İZBAN çalışma saatleri değişiklik gösterebilir.

izban sefer saatleri

İZBAN çalışma saatleri

İZBAN Çalışma Saatleri Kapsamında Engelli Durakları Hangileridir?

İZBAN engelli durakları arasında; Aliağa, Biçerova, Hatundere, Menemen, Egekent 2, Ulukent, Egekent, Ata Sanayi, Çiğli, Mavişehir, Şemikler, Demirköprü, Nergiz, Karşıyaka, Alaybey, Naldöken, Turan, Bayraklı, Salhane, Halkapınar, Alsancak, Hilal, Kemer, Şirinyer, Koşu, İnkılap, Semt Garajı, Esbaş, Gaziemir, Sarnıç, Adnan Menderes Havalimanı, Cumaovası, Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı, Tepeköy, Sağlık, Belevi, Selçuk  yer alır.

Tüm İZBAN durakları engelli durağı olarak kabul edilir. Ayrıca; Alaybey, Karşıyaka, Nergiz ve Şirinyer istasyonları yer altında hizmet vermektedir. Diğer istasyonlar yer üstünde çalışmaktadır.

İZBAN Çalışma Saatleri Kapsamında Aktarma İstasyonları Hangileridir?

İZBAN aktarma istasyonları Halkapınar ve Hilal noktalarıdır. Bu yerlerden İzmir metrosuna aktarma yapılırken Alsancak, Biçerova, Cumaovası, Çiğli, Egekent, Esbaş, Halkapınar, Hatundere, Kemer, Mavişehir, Menemen, Salhane, Sarnıç, Semt Garajı, Şirinyer, Turan ve Ulukent istasyonlarından otobüslere aktarma yapılabilmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na hattın güneyindeki aynı adlı istasyon vasıtasıyla ulaşım sağlanabilir. İZBAN çalışma saatleri kapsamında Alaybey, Alsancak, Halkapınar ve Mavişehir istasyonlarından tramvay hatlarına aktarma yapılabiliyor.

İZBAN’IN AVANTAJLARI NELERDİR?

İZBAN’ın faydaları aşağıda listelenmiştir:

  • Bu faydaların başında hızlı ve rahat ulaşım imkanı gelir. İZBAN sayesinde tüm şehri ucuza ve hızlı bir şekilde gezebilirsiniz.
  • İZBAN’da geçerli İzmir kart ve ilave kartlar (öğrenci kart, öğretmen kart, vb.) sayesinde ücretsiz aktarmalarla istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.
  • Bunun yanında resmi tatillerde de (19 Mayıs, 23 Nisan, vb.) ulaşım ücretsizdir.
  • Ayrıca her yıl düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı bünyesinde fuar alanına ulaşım için doluluk göz önüne alınarak ek seferler konulur ve sefer saatleri genişletilir.
  • Toplu ulaşım raylı sistemlerinde İzmirliler bisikletleri ile yolculuk yapabilirler. Haftanın 7 günü, istedikleri zaman, hiçbir ek ücret ödemeden bisiklet kullanabilirler. Yolcular sadece kendi binişleri için ücret öderler, bisiklet için ekstra ücrete gerek yoktur. Trenin ilk ve son vagonlarındaki işaretli kapılarından giriş yaparak bisikletlerini kullanabilirler. Her istasyon bisikletli kullanıma uygun değildir. Örneğin; Ulukent istasyonu bisikletli yolculuğa fiziki olarak uygun olmadığından yolcular yakın mesafede yer alan Egekent ve Egekent 2 istasyonlarını kullanabilir.

İZBAN kurallarını aşağıdan inceleyebilirsiniz:

izban çalışma saatleri

izban çalışma saatleri

izban çalışma saatleri

Diğer kurum ve kuruluşların çalışma saatlerini listemizden inceleyebilirsiniz:

HAKMAR
Türkiye Finans
TEKZEN
Starbucks
LCW
İZBAN
IKEA

İZBAN MÜŞTERİ HİZMETLERİ TELEFON NUMARASI NEDİR?

İZBAN müşteri hizmetleri adresleri aşağıda verilmiştir:

  • Müşteri hizmetleri telefon numarası: 0 232 398 32 32
  • Sosyal medya adresleri: (Facebook ve Twitter) uzunyolukisasi 7/24 iletişim imkanı ile hızlı bir şekilde geri dönüt olanağı sağlar.
  • İZBAN mail adresi: info@izban.com.tr

Tüm bu adreslerin yanında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hemşeri İletişim Merkezi (HİM) üzerinden de İzmirliler görüş, öneri, dilek ve şikayetlerini bildirebilirler.

İZBAN ÜCRET TARİFESİ NE KADAR?

İZBAN fiyatları gittiğin kadar öde kapsamında semtten semte ve ilçeden ilçeye değişiklik göstermektedir. İZBAN web sayfasında ücret tarifesi bölümünden gerekli bölümler doldurularak ödenmesi gereken ücret öğrenilebilir. Ayrıca otobüs, tramvay, vapur gibi araçları kullandıktan sonra 90 dakika içerisinde İZBAN kullanılacaksa aktarma seçeneği mutlaka işaretlenmelidir.

Örnek verecek olursak; İZBAN çalışma saatleri kapsamında aktarma olmadan fiyatlandırma için biniş Karşıyaka, iniş yeri Çiğli olarak seçildiğinde ‘’ biniş için kartta 8.66 TL olmalıdır.’’  yazısıyla karşılaşırız. Tam 3.56, öğrenci, vb. kategorilerde fiyatlandırmada bize uygun olanı görmüş oluruz.


Sıkça Sorulan Sorular

İZBAN çalışma saatleri hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin 05.20’de başlar ve gece 01.23’te biter.

İZBAN hafta sonu çalışma saatleri değişmemektedir. 05.20’de başlar ve gece 01.23’te biter.

Aliağa, Biçerova, Hatundere, Menemen, Egekent 2, Ulukent, Egekent, Ata Sanayi, Çiğli, Mavişehir, Şemikler, Demirköprü, Nergiz, Karşıyaka, Alaybey, Naldöken, Turan, Bayraklı, Salhane, Halkapınar, Alsancak, Hilal, Kemer, Şirinyer, Koşu, İnkılap, Semt Garajı, Esbaş, Gaziemir, Sarnıç, Adnan Menderes Havalimanı, Cumaovası, Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı, Tepeköy, Sağlık, Belevi, Selçuk yer alır.

İZBAN aktarma istasyonları Halkapınar ve Hilal noktalarıdır.

Alsancak, Biçerova, Cumaovası, Çiğli, Egekent, Esbaş, Halkapınar, Hatundere, Kemer, Mavişehir, Menemen, Salhane, Sarnıç, Semt Garajı, Şirinyer, Turan ve Ulukent istasyonlarından otobüslere aktarma yapılabilmektedir.

Evet, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na hattın güneyindeki aynı adlı istasyon vasıtasıyla ulaşım sağlanabilir.

Alaybey, Alsancak, Halkapınar ve Mavişehir istasyonlarından tramvay hatlarına aktarma yapılabiliyor.

İZBAN müşteri hizmetlerine 0 232 398 32 32 numarasından ulaşabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.