Sartlarineler.com

İŞKUR Evlere İş Veriyor Mu? (Hangi İşleri Veriyor?)

İŞKUR evlere iş veriyor mu, hangi işleri alabilirsiniz? Evde ek iş yapmak için İŞKUR’a başvurmak istiyorsanız nasıl müracaat edileceğiniz, hangi işleri yapabileceğinizi ve diğer ayrıntıları yazımızdan inceleyebilir, ek işler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İŞKUR evlere iş imkanı sunarak ek gelir elde etme şansı vermektedir. Ev hanımları, öğrenciler ya da ek gelir elde etmek isteyen herkes İŞKUR evlere iş sayesinde aylık 500 TL ile 3000 TL arasında gelir sağlamaktadır.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: İŞKUR İşsizlik Maaşı Alma Şartları

İŞKUR Evlere Hangi İşleri Verir?

İŞKUR evlere verilen iş türleri aşağıda tek tek yer almaktadır. Bu işleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • El işlemeleri
 • Boncuk dizme
 • Kuru yemiş paketleme
 • Davetiye hazırlama
 • Triko ya da kazak paketleme
 • Battaniye katlama
 • Yorgan katlama
 • Unlu mamullerin paketlenmesi
 • Peçete katlama
 • Bakliyat paketleme
 • Nikah şekeri hazırlama
 • Kravat katlama
 • Pipet paketleme
 • Takı yapma

Verilen iş türlerinin yanı sıra çeşitli alanlarda işler de verilmektedir. İş ilanları için İŞKUR’un resmi sitesi olan “www.iskur.gov.tr” resmi internet adresinden bilgi alınabilir.

İŞKUR Evlere İş İçin Müracaat

İŞKUR üzerinden evlerde ek iş yapmak isteyenlerwww.iskur.gov.tr” internet adresinden kayıt olmalıdır. İş arayan girişi yapıldıktan sonra açık olan ilanlar incelenip uygun olanlara kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapılabilir. Başvuru ekranı açıldıktan sonra sistem e-devlete yönlendirmektedir. İlk önce PTT şubelerinden şifre alınmalıdır. Daha sonra T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile girildikten sonra açılan ekranda ilanlar incelenip başvurular yapılabilir.

İŞKUR Evlere İş Verme Süreci

İŞKUR’dan ek olarak evine iş almak isteyenler başvuru yaptıktan sonra beklemelidir. Geri dönüş yapıldıktan sonra işverenler istedikleri iş ile ilgili malzemeleri eve kadar getirmektedir. İşin nasıl olacağı ve malzemelerin nasıl kullanılacağı ile ilgili gerekli bilgiler verildikten sonra söylenen talimatlara uygun olarak paketleme işleri yapılır.

İşverenlerin verdikleri süre içerisinde ürünlerin teslim edilmesi gerekmektedir. İş sahipleri, işlerin bitmesinden sonra eve teslim almak için gelmektedir.

İş verenlerin önemsediği iki noktadan bir tanesi, teslim süresinin hiçbir şekilde aksamamasıdır. Diğer önemli nokta ise, verilen işin tamamının bitirilmesidir. Ek işler tek başına ya da grup olarak yapılmaktadır. Eğer kalabalık bir grup ile çalışmak isteyen varsa işverene bildirmelidir. Bu şekilde daha çok iş alınarak daha fazla para kazanma imkanı elde edilebilir.

 İŞKUR Evde Paketleme İşi

İŞKUR’dan evinde paketleme yapmak isteyenler siteden başvuru yaptıktan sonra kabul olmaları halinde işi teslim almaktadır.  Verilen paketleme işlerinde nikah şekeri, karanfil, baharat, vb. gibi işler yer almaktadır. Bir pakette kaç tane ya da kaç gram malzeme olacağı anlatıldıktan sonra terazi de verilmektedir. Verilen miktarlarda her bir pakete malzeme konulduktan sonra ağzı açılmayacak şekilde kapatılmalıdır. Tüm paketler hazırlandıktan sonra teslim edilmek üzere işverene verilir. Paketleme işi ile aylık ortalama olarak 2000 TL’ye kadar gelir elde edilebilir.

İŞKUR Evde El İşleri

İŞKUR’dan el becerisi ile ilgili işler arasında örgü, dantel yapma, iğne oyası işleme, vb. gibi işler bulunmaktadır. Özellikle dikiş konusunda yetenekli olanlar, bebek ya da çocuk kıyafetleri dikebilir. Dikiş ya da işleme alanları özellikle kadınların daha fazla para kazanacağı alanlardan bir tanesidir. Yetenekli olanlar dikiş işini ilerleterek kendi işini kurabilir. Birçok sosyal medyadan yaptıkları işleri yayınlayabilir ve bu şekilde daha geniş kitlelere ulaşabilirler.

Kadınlar gibi el becerisi olan erkekler de dikiş konularında ek işlere başvurabilir. Birçok şirket iş verirken cinsiyet farkı ayırt etmez. 18 yaşından büyük olan herkes başvuru yapabilir. İŞKUR evlere iş verirken küçük dikiş makinesi de verebiliyor. Gerekli malzemesi olmadığını düşünenler başvuru yaptıkları ve kabul aldıkları takdirde her türlü ekipman şirket tarafından sağlanmaktadır.

]}
Yorumlar
 1. Ender ÖNCÜ dedi ki:

  İstanbul Kadıköydeyim bende evden iş yapmak istiyorum. Evde 6 kişilik bir grubumuz var. İhtiyacımız da var. Evden Ek iş için yardımcı olurmusunuz

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhaba Ender Bey;
   Biz ek iş veren bir yer değiliz. İstanbul’da ek iş veren özel şirketlerle iletişime geçebilirsiniz.

 2. Elif UZMAN dedi ki:

  Ankara’da komşularımız ile biz bu işlemleri daha önce yaptık. Ancak Korona nedeni ile iş alımları durdu. Acaba bize uygun bir paketleme işi vs var ise yardımcı olurmusunuz? Mail adresimizden dönüş yapabilirsiniz

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım;
   Evinize ek iş almak istiyorsanız bu konuda size yardımcı olacak firmalar mevcut.

 3. Hatice Kübra Karagöz dedi ki:

  Mrabalar iyi günler. Ben Sancaktepe Yenidoğan da oturuyorum 10 15 kişilik ekibim var. Evlere iş veren firmalar kişiler benimle iletişime geçebilir mi? İse ihtiyacimiz var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler…..

 4. Adalat BABAHANOVA dedi ki:

  28 yaştayin İstanbul’da Pendik’te örüyoruz işie ihtiyaçim var lütfen