Sartlarineler.com

Halkbank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Halkbank personel alımı 2020 yılı içerisinde de devam edecek. Bankanın çeşitli şubelerinde memur, gişe görevlisi, bankacı gibi çeşitli pozisyonlarda çalışmak istiyorsanız nasıl başvuru yapacağınızı ve bankanın çalışma şartlarını inceleyebilirsiniz.

Halkbank personel alımı her yıl için çeşitlilik göstermekte ve banka tarafından gereksinim duyulan departmanlar için iş ilanlarının duyuruları yapılmaktadır. Devlet kurumu olduğu için tüm alımları resmi koşullarda gerçekleştirmekte olan Halkbank, tüm iş ilanlarını resmi internet sitesi üzerinden yayınlamakta ve başvuruları bu site üzerinden kabul etmektedir.

Halkbank Personel Alımı Ne Zaman?

Halkbank personel alım zamanı, bankanın belirlemiş olduğu ilanlara göre değişiklik göstermektedir. 2019 yılı içerisinde, en son mart ayında personel alımı için ilan veren ve yapılan sınav sonucu elemanlarını seçmiş olan Halkbank, açılacak olan yeni kontenjanlar için de yeni tarih belirleyecektir. Normal kurumlardan farklı olarak, resmi süreçlerin sonucunda eleman alımını gerçekleştirmekte olan Halkbank, personellerini sınav ve çeşitli mülakatlar sonucunda belirlemektedir.

Halkbank Personel Alımı Şartları Neler?

Halkbank personel alımı için koşulların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Her kurum gibi içerisinde pek çok pozisyon barındırmakta olan Halkbank, her pozisyon iççin farklı koşullar talep etmektedir. Fakat genel manada Halkbank iş başvurusunda bulunmak için talep edilen şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • C. vatandaşı ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu kurum ve kuruluşları için kısıtlı olmamak,
 • Yüz kızartıcı herhangi bir suçtan dolayı 6 ay ve daha fazlası hapis yatmamış olmak, bu suçlar sebebiyle siciline kayıt işlememiş olmak,
 • Bankalarda çalışması yasaklanmış olmamak,
 • Üniversitelerin talep edilen bölümlerinden, en az 4 yıllık lisans mezunu olmak,
 • Görevi yerine getirmeyi engelleyecek herhangi bir sağlık problemine sahip olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik problemi bulunmamak,
 • Arşiv ve geçmiş soruşturmaları neticesinde, herhangi bir problemle karşı karşıya kalınmamak.

Halkbank İş Başvurusu

Halkbank iş başvurusu yapmak için Halkbank resmi internet sitesi olan “kariyer.halkbank.com.tr” adresine gidilmeli ve belirtilmiş olan pozisyonlara uyum sağlanıp sağlanmadığı incelenmelidir. Halkbank iş başvurusunda bulunmak için, ilk olarak sınav başvurusu yapmak gerekir. www.halkbank.com.tr adresi üzerinden gerçekleştirilen sınav başvurusunun ardından, sınav için belirtilmiş olan ücret yatırılmalıdır. Sınava girdikten sonra, istenen puanları almayı başaran kişilerin Halkbank bünyesinde işe başlama imkânı bulunmaktadır.

DİĞER BANKALARIN GÜNCEL PERSONEL ALIMLARINA TABLODAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ:

Akbank Personel Alımı
TEB Personel Alımı
Şekerbank Personel Alımı
QNB Finansbank Personel Alımı
Odeabank Personel Alımı
Kuveyt Türk Personel Alımı
HSBC Personel Alımı
ING Bank Personel Alımı
İş Bankası Personel Alımı
Garanti BBVA Personel Alımı
Denizbank Personel Alımı
Anadolu Bank Personel Alımı
Albaraka Türk Personel Alımı

Halkbank İnsan Kaynakları İletişim

Halkbank insan kaynakları departmanı irtibat numarası ve diğer iletişim kanalları şu şekilde belirtilmiştir:

Halkbank Çalışma Saatleri

Halkbank mesai saatleri, resmi devlet daireleriyle aynı çizgide ilerlemektedir. Cumartesi ve Pazar günleri kesinlikle hizmet vermemekte olan Halkbank’ın çalışma saatleri şu şekilde belirtilmektedir:

 • Sabah: 09.00
 • Öğlen Arası: 12.30 – 13.30
 • Çıkış: 17.00

Halkbank Çalışma Şartları ve Sosyal Haklar

Halkbank çalışan haklarının tamamı, memur haklarıyla denk tutulmakta ve çalışanlar memur statüsünde değerlendirilmektedir. Halkbank, personellerine sosyal ve eğitim konusunda pek çok olanak tanımaktadır. Halkbank’ın çalışanlarına sunmuş olduğu imkanlar şu şekilde belirtilmektedir:

 • Yılda 4 defa ikramiye verilmektedir.
 • Çalışanlarına yabancı dil tazminatı verilmektedir.
 • Ölüm yardımı, öğlen yemeği, tayin harcırahı ve görev harcırahı hakları, çalışanlara verilmektedir.
 • Çalışanların tamamı, oturdukları semtlere gitmek için ücretsiz servis imkanından faydalanmaktadır.
 • Halkbank çalışanları, brüt maaşları doğrultusunda, düşük faizli kredi alma hakkına sahiptir.
 • 1 ila 5 yıl arasındaki çalışanlar için 14 iş günü, 5 ila 15 yıl arasındaki çalışanlar için 20 iş günü, 15 yıldan fazla çalışmış olan işçiler için 26 iş günü yıllık izin kullanma hakkı tanınmaktadır.
 • Eğitimi her şeyin üzerinde tutmakta olan Halkbank, çalışanları için düzenli eğitim programları düzenlemekte ve bu programlar sayesinde çalışanların donanım sahibi olmasına olanak sağlamaktadır.
Sıkça Sorulan Sorular

Halkbank personel alımı ile ilgili duyurular bankanın insan kaynakları bölümünden yapılmaktadır. Banka her yıl personel alımı yapmaktadır.

Halkbank personel alım sayısı yıllara göre değişkenlik göstermektedir. Alınacak personel sayısı ve kontenjanlar banka tarafından ilan edilmektedir.

Evet, Halkbank her yıl Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki şubeleri için bankacı alımı yapmaktadır.

Halkbank personel alım iş başvurusu yapmak için bankanın resmi sitesini ya da ilanın yayınlandığı siteyi kullanabilirsiniz. Personel alım dönemlerinde başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgiler banka tarafından ilan edilmektedir.

Halkbank personel alımı şartları başvuru yapacağınız pozisyona göre değişiklik göstermektedir. İstenen pozisyona göre şartlar banka tarafından ilan edilmektedir.


Etiketler: