Sartlarineler.com

HAKMAR Çalışma Saatleri Kaçla Kaç Arasında? (Güncel Mesai Zamanı)

Hakmar çalışma, mesai saatleri kaçla kaç arasında? Hakmar hangi günler kapalı? Hakmar hizmet kalitesine ve çalışma standartlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

HAKMAR çalışma saatleri içerisinde uzun yıllardır hizmet sunan marketler zinciridir. 1997 yılında İstanbul Pendik’te kurulan marketler zinciridir. Hızla büyümeye devam eden bir alt yapıya sahiptir. Bugün şube sayısını 25’e yükselmiş bulunmaktadır. Personelleri ise deneyimli kadrolardan oluşan disiplinli çalışanlardır.

HAKMAR son yıllarda sektöründe öncü olmuş firmalar arasında yer alan deneyimli alışveriş merkezidir. Sektörde dikkat çeken firmalar arasında yerini korumaya devam etmektedir. Son yıllarda başarılı firmalar arasında bulunan bir mağazacılık kurumudur. Kapıya hizmet ile online satış için Hakmar Express’i kuran firmanın online alışveriş sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HAKMAR çalışma saatleri kaç ile kaç arasında?

HAKMAR çalışma saatleri sabah saat 9:00 ile akşam saat 21:00 arasıdır. HAKMAR mesai saatleri yaz ve kış dilimi bazında aynı ölçütlerde devam eder.

HAKMAR’ın Özellikleri Neledir?

HAKMAR mağazacılığın özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • HAKMAR kendi ürünlerini üreten ve onları piyasaya süren bir mağazadır.
  • Sunduğu tüm ürünler diğer mağazalara göre çok uygun ve ucuzdur.
  • HAKMAR, kendi bünyesinde çalışan elemanlarını büyük bir titizlikle işe almakta ve herhangi olumsuz bir durum ya da şikayette işten çıkartma yetkisine sahiptir.
  • HAKMAR’da yıllık izin almak mümkündür.
  • HAKMAR, İstanbul ve Kocaeli’de çok sayıda şubeleri ile hizmet verir.
  • Cazip fiyatlar etrafında alışveriş deneyimi sunar.
  • HAKMAR İstanbul’da yer aldığı şubeleri Pendik, Tuzla, Kartal, Sultanbeyli ve Maltepe’de 22 adet şubesi vardır. Kocaeli’de ise Çayırova ve Darıca ilçelerinde 2 adet şubesi vardır.

Diğer kurum ve kuruluşların çalışma saatlerine tablodan bakabilirsiniz:

Türkiye Finans
TEKZEN
Starbucks
LCW
İZBAN
IKEA

HAKMAR ÇALIŞMA ŞARTLARI NELERDİR?

HAKMAR çalışma koşulları kendi belirlediği mağazacılık anlayışı ile orantılı bir şekilde gelişim gösterir. HAKMAR’da çalışmak isteyenler ilk olarak günlük 12 saatlik bir dilimi kapsayan çalışma süresine riayet etmelidir. Çalışanlara yönelik çay ve yemek molası verilir. Ancak bu mola 12 saatlik çalışma süresine dahil değildir. Eğer yemek ve çay molanız yarım saat sürerse o zaman çalışma saatiniz 9 buçuğa kadar uzayabilir. Herkese haftada bir gün izin verilir. Ancak izin gününü kullanmayan kişiler için yıllık toplam 14+2 gün olacak şekilde bir izin tahsis edilir.

Personeller her hafta değişen vardiyalarla çalışır. Yani izinli olduğunuz gün bir başkası çalışmak zorundadır. HAKMAR çalışma saatleri vardiyalara ayrılarak uygulanır vardiyalar ise sabah ve akşam olacak şekilde yapılır. Haftalık izinden ve vardiya düzeninden ise birim şefi sorumludur.

Vardiyaya uymayan kişiler olursa işten çıkarma söz konusudur. HAKMAR çalışma süresi haftanın 7 gününü kapsar. Bu bağlamda çalışma süreleri de değişmez yani 12 saatlik bir dilimin doldurulması zorunludur. Tüm bu şartlara uyulduğu taktirde HAKMAR bünyesinde çalışılabilir.

HAKMAR Çalışanlarının Maaşları Ne Kadar?

HAKMAR çalışanların ücretleri farklılık gösterir. Çünkü HAKMAR perakende çalışan bir kurumdur. Bu gibi kurumlarda da maaşlarda her zaman farklılık olur. HAKMAR bünyesinde çalışan kasap ve manav haricindeki diğer elemanlar yani kasiyer ve reyon personeli gibi elemanlar asgari ücret alırlar. Tezgahtar olarak çalışanların maaşları ise çalıştığı yıla ve iş tecrübesine göre asgari ücret baz alınarak %50’nin üzerine çıkması söz konusu olabilir.

Ödemeler sadece maaş ile sınırlı olmaz. HAKMAR tarafından tüm personellere yemekleri ücretsiz verilir. Primler ödenir. Ayrıca prim sistemi ile satışa göre ödül verme durumu da söz konusudur. Her ay mağazada bir hedef ciro vardır. Bu cironun üstüne çıkıldığı zaman satıcıya buna göre ek olarak prim alma hakkı tanınır. Yani toplam olarak maaş, yemek ve prim şeklinde ödemeler elemanlara yapılır.

Tüm elemanların çalışma koşulları ve sağladıkları satış başarısına göre de ileriki dönemlerde maaşlarında artış uygulanmaktadır. HAKMAR çalışma saatleri içinde gerekli koşulları sağlayan tüm elemanlara prim ve yüksek maaş ödemesi yapılır.


Sıkça Sorulan Sorular

Hakmar, akşam 21:00'da kapanmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu kapanış saati değişmez.

Hakmar bayramın ilk günü kapalı olur. Ancak diğer günler 09:00 - 21:00 saatleri arasında hizmetlerine kaldığı yerden devam eder.

Hakmar, Sivaslı iş adamı İsa Albayrak tarafından kurulmuştur. İsa Albayrak şuan ise Hakmar yönetim kurulu üyeliği görevini ifa etmektedir.

Migros sabah 09:00'da açılarak akşam 21:00'da kapanmaktadır.

A101 marketler zinciri, 09:00 itibari ile açılmakta ve akşam 21:00 itibari ile kapanmakta ve toplam 12 saat hizmet vermektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.