Sartlarineler.com

Garanti BBVA Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

2020 Garanti BBVA personel alımı ne zaman yapılacak, kaç personel alınacak? Garanti BBVA personel alım şartları, insan kaynakları iletişim bilgileri ve başvuru formu hakkında detayları okuyabilirsiniz. Garanti BBVA iş ilanları hakkında güncel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA personel alımı, bankanın ihtiyaç duyduğu departmanlar için, banka tarafından belirtilmiş sayıda gerçekleştirilecektir. Türkiye’nin her ilinde pek çok şubeye sahip olan Garanti Bankası, belirlediği şubeleri için iş ilanları vermektedir. Bu ilanlara ulaşıp, iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, Garanti Bankası’nın resmi internet sitesinde açılmış olan iş başvurularını incelemesi ve kendilerine en uygun olan iş için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Garanti BBVA Personel Alımı Ne Zaman?

Garanti Bankası personel alım zamanı, belirli bir süreçle kısıtlanmamış olup, her ilan için özel tarih belirlenmiştir. 2019 yılı içerisinde Garanti Bankası tarafından yayınlanmış olan iş ilanlarının son başvuru tarihlerini öğrenmek isteyen kişilerin, Garanti Banka’sının resmi internet sitesini ziyaret etmesi gerekmektedir. Belirtilmiş olan ilanların aradığı koşulları ve son başvuru tarihi dikkatlice incelemek gerekmektedir. Garanti Bankası’nın yanında Anadolu Bank personel alımı ilanlarını da sitemizden inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Personel Alımı Şartları Neler?

Garanti Bankası personel alımı için koşulların yerine getirilmesinin ardından, belirtilmiş olan iş ilanlarına başvuru yapmak gerekmektedir. Her firma gibi Garanti Bankası’nın da vermiş olduğu ilanlarda, çeşitli pozisyonlar mevcuttur ve her pozisyon için özel kriterler bulunmaktadır. Ancak genel manada aranan kriterler şu şekilde belirtilmiştir:

 • Lisans, ön lisans ya da üniversite öğrencisi olmak
 • 30 yaşını geçmemiş olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • İlanın verildiği şehirde ve bölgede ikamet etmek
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak ya da 2 yıllık tecil sahibi olmak
 • İkna kabiliyeti yüksek olmak ve satış yapma becerisine sahip olmak
 • Takım çalışmasına ayak uydurmak
 • İş disiplini yüksek olmak

Garanti Bankası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin “kariyer.garantibbva.com.tr” adresi üzerinden ilanları incelemesi ve uygun oldukları pozisyonlar için başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bankanın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmekte olan iş başvuruları için her ilanın dikkatlice incelenmesi ve ilanların üzerinde belirtilen son başvuru tarihlerinin geçirilmemesi gerekmektedir. Yapılmış olan başvurular, Garanti Bankası insan kaynakları departmanı tarafından incelenmeye alınacak, en uygun bulunan kişiler bilgilendirilerek görüşmeye çağırılacaktır. Sözlü mülakat ve gerekli görülürse diğer türden denemelerin ardından belirlenmekte olan personel alımlarında, mevcut adımlardan başarıyla geçmiş olan kişilere iş teklifi yapılmaktadır.

DİĞER BANKALARIN GÜNCEL PERSONEL ALIMLARINA TABLODAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ:

Akbank Personel Alımı
TEB Personel Alımı
Şekerbank Personel Alımı
QNB Finansbank Personel Alımı
Odeabank Personel Alımı
Kuveyt Türk Personel Alımı
HSBC Personel Alımı
ING Bank Personel Alımı
İş Bankası Personel Alımı
Halkbank Personel Alımı
Denizbank Personel Alımı
Anadolu Bank Personel Alımı
Albaraka Türk Personel Alımı

Garanti Bankası İnsan Kaynakları İletişim

Garanti Bankası insan kaynakları departmanı irtibatı için belirtilmiş olan iletişim kanalları şu şekilde sıralanmaktadır:

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

Garanti Bankası mesai saatleri, diğer bankalar gibi tek tip olmaktadır. Gerekli görülen durumlarda mesai ve vardiya sistemi uygulansa da genel manada hafta içi çalışma saatleri şu şekilde belirtilmiştir:

 • Sabah: 09.00
 • Öğlen Arası: 12.30 – 13.30
 • Çıkış Saati: 17.00

Belirtilmiş olan çalışma saatlerinin haricinde yapılacak olan çalışmalar için banka tarafından ekstra ücretlendirme yapılmaktadır.

Garanti Bankası Çalışma Şartları ve Sosyal Haklar

Garanti Bankası çalışan haklarının tamamı, kanunlar çerçevesinde koruma altına alınmıştır. Personellerinin çalışma haklarını korumanın yanında, onlar için birçok sosyal hak oluşturmuş olan Garanti Bankası’nın sosyal sağladığı imkanlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Çalışanların tamamı için şeffaf prim yöntemi uygulanmakta ve başarılı çalışanlar, primle ödüllendirilmektedir.
 • Çalışanlar için yılda bir defa ücret artışı yapılmaktadır. Yapılan ücret artışında; enflasyon ve sektördeki ücretlendirme verileri dikkatle incelenmektedir.
 • Çalışanlar için ücretlendirme paketi uygulanmaktadır. Bu sistemle; her ay alınan maaşın 1/3’ü oranında ikramiye verilmektedir. Bunun haricinde yılda 1 defa prim ödemesi ve yemek fişi, yabancı dil tazminatı ve çeşitli diğer ödemeler çalışanlara yapılmaktadır
Sıkça Sorulan Sorular

Karantina süreci dolayısı ile 10:00'da açılan garanti bankası, 12:30 - 13:30 arasında öğle tatiline girmekte ve sonrasında akşam üzeri 17:00'da kapanmaktadır.

Garanti bankası öğle paydosu 12:30 - 13:30 arasındadır. Bu saatler arasında hizmet vermemektedir.

Garanti bankası hafta sonu kapalı olan bankalardan bir tanesidir. Müşterilerine hafta sonu sadece müşteri hizmetlerinden hizmet verir.

Garanti bankası çok ortaklı bir yapıya sahiptir. Bankanın %25 hissesi BBVA ailesine, %20'si ise Doğuş gruba aittir. Kalan kısım ise halka açıktır.

Online bankacılık işlemleri üzerinden hesaplar - hesap aç diyerek istediğiniz türde hesap açabilirsiniz.


Etiketler: