Sartlarineler.com

Eminevim Araba Alma Şartları Neler? (EN GÜNCEL BİLGİLER)

Faizsiz, kefilsiz ve banka kredisiz araba veren Eminevim’in 2022 günce araç alma şartlarını hazırladık. Eminevim vasıtasıyla banka kredisi kullanmadan senetli, sözleşmeli otomobil sahibi olmak istiyorsanız başvurunuzu nasıl yapacağınızı, koşulları ve diğer bilgileri okuyabilirsiniz.

Eminevim; ev sahibi olmak isteyen kişilerin yanı sıra, araba ve motosiklet sahibi olmayan kişilerin de bu ayrıcalıklara sahip olmasına imkan sunmaktadır. Herhangi bir birikimi olmayan kişilerin ya da makul miktarlarda bir birikime sahip olan kişilerin ilk tercihleri çoğunlukla banka kredilerine başvurmak olmaktadır. Eminevim sayesinde, faizli banka kredilerine gerek kalmadan ve daha kolay ödeme planlarına sahip olarak ev, araba ve motosiklet sahibi olmalarına imkan sunulmaktadır. Eminevim, özellikle araba satın almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir kuruluştur. Eminevim’den araba almak isteyen kişilerin, araba sahibi olurken herhangi bir kefile ihtiyacı bulunmamaktadır. Kefile ihtiyacın bulunmamasının yanı sıra kişilerin; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, on sekiz yaşını doldurmuş olması, araç alımı sırasında ön ödeme yapmış olması, araç almak isteyen kişilerin sabit bir gelire sahip olması ve her ay ödenmekte olan taksit miktarlarının zamanında ödenebileceğine dair sözleşme imzalaması gerekmektedir. Tüm bu şartlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hepsi Eminevim araba alım işlemlerinde sunulan kolay imkanlar dahilinde araç sahibi olabilmektedir.

Eminevim Nedir?

Eminevim, 1991 yılında Emin Otomotiv adı altında kurulmuş olan bir firmadır. Otomobil fiyatlarının yüksek olmasından dolayı birkaç arkadaş bir araya gelerek ‘el birliği’ sistemi ile araç alınmasını hedefleyerek Emin Otomotiv’i kurmuştur. Firmanın kuruluşunun temelinde yatmakta olan fikir sadece geliri yüksek olan vatandaşların değil, herkesin araç sahibi olabilmesi gerektiğidir. Bu fikirle yola çıkarak günümüze kadar kendisini geliştirerek gelmiş olan bu firma, faizsiz sistem ile araç sahibi olunmasına imkan sunduğu için 1997’li yıllarda kara listeye alınmıştır. Müşterilerinin desteği ile 2000’li yıllarda otomobil sektöründe lider firmalar arasında yerini alarak büyümeye devam etmiştir. Vatandaşların sadece araç sahibi olması ile yetinmeyip kendisini geliştirmeye devam etmekte olan firma 2005 yılında adını Eminevim olarak değiştirmiş ve birçok kişiye ev sahibi olma fırsatı da sunmuştur. 2004 senesinde, Türkiye’nin hemen hemen her ilçesinden ev teslimi yapmaya başlamıştır.  Eminevim firması, 2006 senesinde konut sahibi olmak isteyen kişiler için çekiliş sistemi ile kendisini büyütmeye devam etmiştir.

Eminevim Araba Sistemi Nedir?

Eminevim araba sistemi

Eminevim araba sistemi

Eminevim araba sistemi, araç almak isteyenler için iki farklı sistemde işlemektedir. Eminevim ile araba almak isteyen kişiler öncelik ile almak istedikleri aracın fiyatını Eminevim kuruluşuna bildirmektedir. Daha sonrasında ise araç alım için gerekli olan meblağının taksitlendirme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kişilerin taksit ödemeleri bitmeden araçlarına sahip olması Eminevim firması tarafından sağlanmakta olan en büyük avantajlardan biridir. Eminevim araba alma sisteminin birincisi kura çekilişleridir. Kişilerin birbirleri ile yardımlaşması esasına dayalı olarak yürütülen sistem, gruptaki herkesin eşit taksit ödemesi ile gerçekleşmektedir. Bu sistemdeki kura çekilişi ise gruptaki kişilerin hangi ay araçlarına sahip olacağını belirlemektedir. Sıralı alım belirleme sistemi ise; kişiler tarafından ödenen peşinatlar ve taksitlendirme planlarının baz alınması ile gerçekleştirilmektedir. Kişilerin araç sahipleri olacakları zamanı belirlemekte olan bu sıralama, ödenilmekte olan peşinat tutarlarına göre belirlenmektedir. En fazla peşinat tutarı ödeyen kişi, araç alımını ilk olarak gerçekleştirmektedir. Bu sıralama ile her ay peşinat ödemelerine göre farklı bir kişi araç sahibi olabilmektedir.

Eminevim Araba Nasıl Alınır?

Eminevim araba alma işlemleri firmaya ait olan Eminevim ve Emin Oto şubeleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Araç sahibi olmak isteyen kişiler, kendilerine en yakın olan Eminevim ve Emin Oto şubelerine giderek başvurularını gerçekleştirmektedir. Başvuru sırasında Eminevim görevlilerinin, kişilere vermiş olduğu bilgilendirmeler dahilinde kişiler kaç Türk Lirası tutarında araç almak istediklerine karar vermektedir. Eminevim araba alma işlemlerinde belirlenmekte olan tutarın, sisteme girilmesi ile araç alım başvurusu başlatılmaktadır. Araç almak isteyen kişi ve Eminevim yetkili personellerinin birlikte belirleyeceği taksitlendirme işlemleri yirmi ay ile kırk ay arasında değişkenlik göstermektedir. Araç almak isteyen kişilerin karar vereceği vade ile hangi grupta yer alacağı belirlenmektedir. Yirmi aylık vade ile araç almak isteyen kişiler, yirmi kişilik gruplara, kırk aylık vade ile araç almak isteyen kişiler ise kırk kişilik gruplara dahil edilmektedir. Bu gruplarda bulunmakta olan katılımcıların ödemekte oldukları toplam tutar, gruba giren kişilerin satın almak istediği toplam tutar ile aynı miktardadır. Araç almak isteyen kişiler tarafından ödenen aylık taksitler, gruplara ait havuzlarda toplanmaktadır. Toplanmakta olan tutar ile her ay bir kişinin aracı satın alınmaktadır. Kimin o ay araç sahibi olacağı ise noter huzurunda gerçekleştirilmekte olan çekiliş ile belirlenmektedir. Araç satın almak isteyen kişilerin sisteme kayıt esnasında belirli bir miktar peşinat ödemesi gerekmektedir. Kişilerin ödemiş olduğu bu peşinat, araç fiyatının toplam tutarından düşürülmektedir. Araca ait geri kalan ücretin ödemesi için ise kişinin belirleyeceği taksit miktarına göre ödeme süresi değişiklik göstermektedir.

Eminevim 2. El Araba Nasıl Alınır?

Eminevim 2. El araba

Eminevim 2. El araba

Eminevim 2. El araba satış işlemleri şu anda belirli şehirlerdeki Emin Oto şubelerinde gerçekleşmektedir. İstanbul, Ankara, Konya ve Erzurum’da bulunmakta olan Emin Oto şubelerinde ikinci el araçlara yer verilmektedir. Emin Oto resmi internet sitesi üzerinden mevcut ikinci el araçların bilgisine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. İkinci el araç satın alınırken çekiliş ile katılım mevcut değildir. İkinci el satın almak isteyen kişiler, Emin Oto araba galerilerine giderek istedikleri araç ile ilgili peşinat ve taksit tutarlarını yetkili firma personelleri ile görüşme sağlayarak belirleyebilmektedir. Araç almak isteyen kişiler ve yetkili personeller arasında yapılmakta olan anlaşmalar ile kişilerin ikinci el araç sahibi olması oldukça kolay bir hale gelmiştir. Eminevim; ikinci el araba satış işlemlerinde araçlara ait gerekli kontrolleri yapmakta, ekspertiz raporlarını çıkartmakta ve satış işlemi için gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Firma tarafından yapılmakta olan tüm gerekli işlemler ile ikinci el araba almak isteyen kişilere büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Sıfır araç almak için yeterli bütçeye sahip olamayan kişiler, Eminevim ikinci el arabalarından tercih edebilir ve güvenli bir şekilde tüm satış işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Eminevim Araba Sistemi Nasıl Çalışır?

Eminevim araba sistemi, kişilerin sıfır araç almaları ya da ikinci el araç almalarını tercih etmelerine göre değişiklik göstermektedir. Sıfır araç almak isteyen kişiler için kura çekilişleri ya da sıralı alım sisteminin yer almakta olduğu organizasyonlar Eminevim firması tarafından gerçekleşmektedir. Sıfır araç için Eminevim firmasını tercih etmekte olan kişiler her iki sistem için de belli bir miktar peşinat ödemek durumundadır. Ödenen peşinatlar, kişilerin hangi sıra ile araç sahibi olacaklarını belirlemektedir. Bunun yanı sıra, firma tarafından yapılan çekilişler ile her ay hangi kişinin araç sahibi olacağı da belirlenmektedir.

Eminevim araba

Eminevim araba

Bu aşamalarda, kişilerin ne kadar peşinat ödedikleri belirleyici unsur olarak kabul edilmektedir. İkinci el araç alımlarında ise, kişiler Emin Oto ikici el galerilerinde yer almakta olan arabalardan dilediklerini seçebilmektedir. Bu aşamada, araç almak isteyen kişiler sıfır araç alımında da olduğu gibi belli bir miktar peşinat ödemek durumundadır. Araç için geri kalan ödemeler ise, ikinci el araç satın almak isteyen kişilerin belirleyebileceği taksit tutarlarına ve taksit ödemelerine göre ayarlanmaktadır. Hem ikinci el arabalarda hem de sıfır arabalarda oldukça büyük kolaylıklar sağlayan Eminevim firması, araç sahibi olmak isteyen herkesin, araç sahibi olabilmesine imkan sunmaktadır.

Eminevim Araba Organizasyon Ücreti Ne Kadar?

Eminevim araba organizasyon ücreti Eminevim şirketinin, kişilerin ev, araba ya da motosiklet sahibi olması için gerçekleştirmekte olduğu organizasyonlar arasında yer almakta olan bir hizmet bedelidir. Firmaya ait olan organizasyon ücreti, kişilerin sahip olmak istedikleri araçların tutarlarına göre belirlenmektedir. Faizsiz bir şekilde araç sahibi olmaya imkan sağlayan Eminevim firması, bu doğrultuda farklı sistemler ile bir havuz oluşturmaktadır. Bu sistemlere kayıt olan kişiler, her ay kuralar ile belirlenmekte olan kişilerin araç sahibi olmasını sağlamaktadır. Bir nevi yardımlaşma usulü ile yürütülmekte olan bu sistem, kişilerin taksit ödemeleri bitmeden araç sahibi olabilmelerine olanak sunmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için firma tarafından düzenlenen organizasyonlar, kişilerin belirli bir miktar ücret ödemesi ile sağlanmaktadır. Organizasyon ücretleri, satın alınmak istenen aracın fiyatına göre belirlenirken aynı zamanda bu tutarların taksitlendirilerek ödenebilmesine de Eminevim firması tarafından imkan tanımaktadır.

Eminevim Araba Hesaplama Nasıl Yapılır?

Eminevim araba hesaplama

Eminevim araba hesaplama

Eminevim araba hesaplama işlemleri, kişilerin satın almak istedikleri araçların fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Eminevim araba hesaplama işlemleri, kişilerin ne kadar bir süre içerisinde araç sahibi olabileceğinin öğrenilmesini sağlamaktadır. Örneğin; beş yüz bin liralık bir araca sahip olmak isteyen kişi ve bu doğrultuda yüz kişilik gruplara dahil olan kişilerin araç sahibi olma süreleri, Eminevim firmasının en son geliştirmiş olduğu sistem ile on iki aylık bir süre içerisinde de tamamlanabilmektedir. Araba hesaplama işlemleri genel olarak, araç sahibi olmak isteyen kişilerin satın almak istedikleri araç fiyatlarına istinaden yapılmaktadır. Araç satın alma işlemleri için dahil olunan gruplarda firma tarafından belirlenmekte olan düzenli aralıklar ile gerçekleştirilen ve resmi olarak yapılmakta olan çekilişler sonucunda bir kişi, diğer tüm üyelerin ödemiş olduğu taksitler ile araç sahibi olmaktadır. Bu işlem, gruplarda yer alan kişilerin hepsinin araç sahibi olmasına kadar düzenli olarak devam etmektedir.

Eminevim Araba Ne Kadar Sürede Alınır?

Eminevim araba alma süreleri, kişilerin ödemiş olduğu peşinatlara göre değişiklik göstermektedir. Satın alınmak isteyen aracın tutarına istinaden yüzde beş peşinat ile Eminevim araba alma sistemine katılınabilmektedir. Yüzde beş peşinatın ödenmesi ile yirmi dört ya da otuz altı kişilik gruplara katılım sağlanılabilir. Bu gruplar içerisinde yüzde beş peşinattan daha yüksek bir oranda peşinat ödenmesi ile altı ay gibi kısa bir sürede de araç sahibi olunabilmektedir. Eminevim firmasının uygulamış olduğu sistemde, minimum peşinat tutarının üzerinde peşinat ödemesi yapmış olan kişilerin araç sahibi olma süreleri, peşinat tutarının yüksekliği ile doğru orantıda olacak şekilde kısalmaktadır. Eminevim firmasının sisteminde bulunmakta olan bu ayrıcalık ile kişilerin araç alma süreleri değişiklik göstermektedir. Bu araç alma süreleri tamamen, araç satın almak isteyen kişilerin ödeyebilecekleri peşinat tutarlarına göre değişmektedir. Bunun yanı sıra, peşinatsız ödeme sistemi de mevcuttur. Vade ortası sistem ile hiçbir peşinat ödemeden sadece taksitlendirme seçeneği ile kolay bir şekilde araç sahibi olunabilmektedir.

Eminevim Araba Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eminevim araba başvurusu yapmak için iki farklı seçenek mevcuttur. Bu başvuru seçeneklerinden birincisi, Eminevim resmi internet sitesi üzerinde yer almakta olan başvuru formunu doldurmaktır. Eminevim resmi internet sitesi üzerinden form doldurulduktan sonra, firma yetkilileri başvuru yapmış olan kişiler ile irtibata geçmektedir. Diğer bir başvuru yöntemi ise araç sahibi olmak isteyen kişilerin, direkt olarak kendisine en yakın Eminevim ya da Emin Oto şubelerine giderek firmanın yetkili personelleri ile görüşme sağlamaktır. Başvuruların gerçekleştirilebilmesi için başvuracak kişilerin ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, on sekiz yaşını doldurması ve sabit bir gelire sahip olması gerekmektedir. Bu koşullara sahip olan kişiler başvuru işlemlerini, satın almak istedikleri araba modelini ve fiyatını belirterek oldukça kolay bir şekilde tamamlayabilirler.

Eminevim’den Araba Almak Avantajlı Mı?

Eminevim araba almak, araba sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça avantajlı bir seçenektir. Eminevim firması, araç sahibi olmak isteyen kişilere faizsiz, kefilsiz ve kolay ödeme seçeneklerine sahip olacak şekilde bir ödeme planı imkanı sunmaktadır. Kişilerin banka kredilerine başvurmaları sırasında kefil istenmesi, her ay düzenli olarak ödemelerin yapılması ve çekilen kredinin faizli geri ödenmesi araç satın almak isteyen kişiler için zorlayıcı olabilmektedir. Eminevim firmasından araç satın alma işlemlerinin ardından, kişiler belirli süreler içerisinde aylık ödemelerini erteleyebilmektedir. Eminevim firması tarafından sunulmuş olan bu avantaj, kişilerin ödemeler konusunda sıkıntı çekebileceği durumların rahatlatılmasını sağlamaktadır. Taksit ödemeleri devam ederken araç sahibi olunabilmesi de Eminevim firmasının sağlamış olduğu avantajlar arasında yer almaktadır. Araç satın almak isteyen kişilerin Eminevim firmasına kolay bir şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmeleri de firmanın tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Başvuru esnasında kişilerin dahil olabilecekleri farklı araç satın alma sistemleri de araba satın almak isteyen müşterilerin kendilerine uygun olacak şekilde bir ödeme planı yapmalarına imkan sağlamaktadır.

Eminevim Araba Çekiliş Tarihleri Nedir?

Eminevim araba çekiliş tarihleri

Eminevim araba çekiliş tarihleri

Eminevim araba çekiliş tarihleri, sene içerisinde beş ayda bir olarak gerçekleştirilmektedir. Araç sahibi olmak isteyen kişilerin, katılım sağlamış olduğu sistemlerde ödenen peşinat miktarına göre erken araç sahibi olma ihtimalinin bulunmasının yanı sıra, sıralı alım sistemine dahil olan kişilerde de belirli aralıklar ile düzenlenen ve noter huzurunda gerçekleştirilmekte olan kura çekilişleri hangi ay hangi katılımcının araç sahibi olacağını belirlemek için yapılmaktadır. Avantajlı fırsatlar sunmakta olan Eminevim firması, araç sahibi olmak isteyen kişilerin ödemeleri esnasında sıkıntı yaşamadan ve kolay bir şekilde araç sahibi olmalarını sağlamaktadır. Genel olarak Eminevim firmasının sunmakta olduğu sistem, araç satın almak isteyen kişilerin birbirlerine yardım etmesi esasına dayalı olarak ilerlemektedir. Faktöring alanında oldukça uzun yıllardan beri hizmet vermekte olan Eminevim firması, kişilerin araç sahibi olabilmesi adına her geçen gün kendisini geliştirerek ve büyüterek çalışmalarına devam etmektedir. Yeni satın alma ve satış yapabilme sistemlerine farklı seçenekler de ekleyen Eminevim firması ülkemizde birçok kişinin tercih etmekte olduğu bir firma haline gelmiştir. Güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan çalışma prensipleri ile ülkemizde birçok kişinin ev ve araç sahibi olabilmesine imkan sağlamıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Faiz ödemeden kişilere ev, araba almasına olanak tanıyan Eminevim, faizi düşünmeyen insanlar için üretilmiştir.

Katılım ev, kişilerin kendi birikimleri ile ev ve araba sahibi olmalarına olanak tanıyan bir sistemdir. Kişiler bir miktar kendileri biriktirir kalanı ise katılım ev için sistem öder. Kişi ev sahibi olduktan sonra taksit ödemeye devam eder.

Eminevim sadece motorlu taşıtlar ve evler için kredi vermektedir. İhtiyaç kredisi vermemektedir.

Eminevim sistemi faiz olmadığı için caizliği konusu şüphelidir. Ancak sistem birikim yapmaya ve normal faize göre doğru bir şekilde işlemektedir.

Eminevim hafta sonu ve hafta içi açıktır. Çalışma saatleri ise 08:00 - 20:00 olarak herkese hizmet vermektedir.


Etiketler:

Yorumlar