Sartlarineler.com

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Hangi Banka Veriyor?

Devlet destekli evlilik kredisi hangi banka veriyor, alma şartları nelerdir konularına yazımızda yer verdik. Siz de evlilik hazırlığında iseniz ve evlilik kredisi araştırmaları yapıyorsanız çeşitli bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Devlet destekli evlilik kredisi hangi banka veriyor konusunda pek çok çift araştırma yaparak masraflarını kontrol altında tutmak ister. Evlilik öncesi yeni bir ev kurmak oldukça masraflı bir durum olduğu için çiftler zorlanabilir. Bu noktada devlet destekli evlilik kredisi projeleri üzerinden yardım alınarak işlemler kolaylaştırılabilir.

devlet destekli evlilik kredisi

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nedir?

Pek çok kişi yaşam koşullarına bağlı olarak farklı ihtiyaçlara gereksinim duyar. Bu noktada çeşitli ihtiyaç kredileri üzerinden ya da devlet destekli projelerden yardım alınarak maddi destekler elde edilebilir. Devlet destekli evlilik hakkında bilgilendirme şu şekildedir:

 • Bu proje ihtiyaç kredisi kapsamında kişilere sunulur. Temel amaç genç çiftler evlilik hazırlığındayken sorun yaşamadan eksiklerini gidermeleri sağlanır.
 • Devlet destekli evlilik kredisi 36 ay vade seçenekleri ile kişilere sunulduğu için geri ödemeler oldukça kolaylaştırıcıdır.
 • Çiftler hangi konuda desteğe ihtiyaç duyuyorsa beyaz eşya, oturma grubu, balayı gibi çeşitli pek çok ihtiyaç için bu kredi kullanılabilir.

Evlilik Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Evlilik kredisi başvurusu yapmak isteyen çiftler çeşitli şartları karşılıyor olduklarını belirtmelidir. Geri ödemeli bir destek olduğu için alınan kredinin geri ödeme gücüne sahip olunması etkin bir unsurdur. Bu noktada devlet destekli evlilik kredisinde başvuru işlemleri şu şekildedir:

 • Türkiye’de hizmet veren pek çok banka çeşitli evlilik kredisi avantajları ile çiftlere destek sunar.
 • Kredi ihtiyacı olan çiftler bütçelerine göre araştırmalar yaparak hangi kurum aracılığı ile kredi sahibi olmak istediklerine karar verir. Bunun ardından bireysel başvuru ile süreç başlatılması gerekir.
 • Her kurum kendi özelinde çeşitli belgeler talep edeceği için temelde gelir belgesi, ikamet bilgisi ve kimlik bilgilerinin sunulması yeterli bir adımdır.
 • Tüm evrakların eksiksiz ve doğru şekilde temin edilmesi ardından devlet destekli evlilik kredisi başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir.

Resmi kuruluşlardan alınacak olan kredi desteklerinde bireysel başvuru yapılması gerekir. Çiftler ortak olarak müracaatta bulunamaz. Bu noktada kefil konusunda kişiler birbirine kefil olabilir.

devlet destekli evlilik kredisi

Evlilik Kredisi Miktarı Ne Kadar?

Evlilik kredisi almak isteyen kişiler alt limit ve üst limit üzerinden seçenekler sunulur. Çiftler bütçelerine göre hareket ederek ilgili limit üzerinden kredi alabilir. Evlilik kredisi oranları şu şekildedir:

 • Kredi alınması planlanan bankaya göre limit değişimi yaşanır.
 • Temel kriter ise başvuru yapan kişinin sigortalı olması, düzenli bir maaşa sahip olması, kefil göstermesi gibi unsurlara bağlı olarak alınacak kredi miktarı belli olur.
 • Kişinin kredi notu üzerinden hesaplamalar yapılarak ilgili belgeler oluşturulur.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Evlilik hazırlığı olan çiftler evlilik öncesinde yaptıkları hazırlıklar için ya da evlilik sonrasında yapılması gereken gelecek planları noktasında yatırım olarak düşünülebilir. Devlet destekli evlilik kredisi özellikleri şu şekildedir:

 • Devlet destekli evlilik kredisi başvuruları 18 yaş ve 27 yaş arası gençleri kapsayan bir uygulamadır.
 • Çiftlerin devlet desteğinden yararlanmaları için daha önce bu yardımı almamış olması, ayrıca yüz kızartıcı suçlara dahil olunmaması şartı aranır.
 • 48 ay vadeli olan kredi tutarı 18.000 TL olarak belirlenir.

Düğün masraflarının karşılanması noktasında Ziraat Bankası, Garanti BBVA, Halk Bankası, Akbank gibi çeşitli pek çok banka üzerinden devlet destekli evlilik kredisi alma hakkına sahip olunabilir. Bu kredinin belirli şartları vardır ve kişiler bunları karşılamıyorsa fırsatlardan yararlanılamaz.

]}

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.