Resmi İşlemler

Bankamatik Kartımın Süresi Doldu Ne Yapmalıyım?

Süresi dolan bankamatik kartları başvuru yaparak yenilenmektedir. Her banka kartının ve kredi kartının son kullanma tarihi bulunmaktadır. Bu son kullanma tarihleri, güvenlik açısından belirlenmiştir. Son kullanma tarihi yaklaşan banka kartları için çalıştığınız banka ile iletişime geçerek, yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Bankamatik kartımın süresi doldu diyorsanız yazımızdan detayları okuyabilirsiniz.

Bankamatik Kartımın Süresi Doldu, Karta Ne Olur?

Kredi kartının son kullanma tarihinin gelmesi halinde banka kartlarında olduğunda gibi çalıştığınız banka yeni bir kredi kartı göndermektedir. Kredi kartının son kullanma tarihinin gelmesi halinde kartın kullanılması söz konusu değildir. Bazı bankalar, kredi kartı son kullanma tarihi gelen müşterileri için başvuru yapılmadan yeni kredi kartını göndermektedir. Aksi durumlarda, bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir.

Maaş Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?

Maaş kartı yenileme işlemleri aynı gün içerisinde yapılmaktadır. Banka kartı olarak kullanılan maaş kartlarının son kullanma tarihinin gelmesi halinde, aynı kartın kullanılması mümkün değildir. Ancak hesap numarası, yeni kart gönderiminde de aynı kalacaktır. Bundan dolayı da maaş kartının son kullanma tarihinin geçmesi halinde yapılan başvurularda gelen yeni karta, maaş yatmaya devam edecektir. Maaş kartının yenilenmesi için müşteri hizmetlerini arayabilir ya da direkt olarak banka şubelerine başvurabilirsiniz. Kart yenileme işlemleri için başvuru yaptıktan sonra en kısa sürede yeni maaş kartı adresinize teslim edilecektir. Kart yenileme işlemleri bazı bankalarda belirli bir ücrete tabi tutulmaktadır.

Yeni Maaş Kartı Kaç Günde Gelir?

Yeni maaş kartı gönderimi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bunun dışında yaşadığınız şehre göre yeni kart başvurunuzun sonuçlanması değişebilmektedir. Genel itibari ile maaş kartları yaklaşık olarak 5 gün ve 2 hafta arasında değişmektedir. Kartınızın kuryeye teslim edilmesi halinde; belirlenen adreste teslim edilecektir. Bunun dışında maaş kartının gönderilmemesi halinde; bankanın şubesine başvurabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak kartın süreci hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz. Öte yandan eğer banka, maaş kartını kuryeye teslim etmiş ise, kuryenin telefon numarasını alarak durumu öğrenmeniz de mümkün olmaktadır.

Banka ve Kredi Kartında Son Kullanma Tarihi Nerededir?

Banka ve kredi kartı son kullanma tarihi kartların ön kısmında yazmaktadır. Son kullanma tarihleri ay ve yıl olarak kart üzerinde yazılmaktadır. Bazı banka kartlarında son kullanma tarihleri İngilizce olarak da yazılabilir. Son kullanma tarihi bu alanda ‘’Valid’’ olarak yazmaktadır. Kart üzerinde yazan 09/25 ise, 2025 senesinin 09 ayında kredi kartı ya da banka kartının son kullanma tarihi dolacaktır. Banka kartı ya da kredi kartının son kullanma tarihinin geçmesi halinde kart otomatik olarak kullanıma kapatılmaktadır. Bu durumda kartın yenilenmesi için talepte bulunabilir ve aynı hesap numarası ile yeni kartınızı kullanabilirsiniz.

Son Kullanma Tarihi Geçen Kart Taksitleri Nasıl Ödenir?

Son kullanım tarihi dolan kartlardaki borçlar her ay düzenli olarak ödenmeye devam edebilmektedir. Ancak aynı kartı kullanmanız mümkün olmadığı için yeni kart için tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir. Son kullanım tarihi geçmiş olan kredi kartına ait ekstre borçlarını ödemek için:

 • Banka şubesine giderek borçlarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Havale ya da EFT ile kart borcunuzu ödeyebilirsiniz.
 • PTT şubelerinden kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • ATM üzerinden kartsız işlem ile borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Akbank Bankamatik (ATM) Para Çekme Limiti Ne Kadar? 

Bankamatik (ATM) Kartımın Şifresini Yanlış Girdim, Ne Yapmalıyım?

Akbank Bankamatik Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Kredi Kartları

Bizi facebookta takip etmek için tıklayın…

5 Yorum

 1. Bankamatik kartı otomatik geliyor sonra da banka para kesiyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı? Yada ödediğimiz kart paralarını geri alabilir miyiz?

 2. Kartımın son kullanma tarihi doldu ancak ben hale kullanıma devam edebiliyorum. Hatta ikinci olarak gönderilen kartta teslim edildi ancak hiç kullanmadım. Acaba kullandığım an ilk kartım iptal mi olur.

 3. süresi dolan kartımı bankaya verip yerine yenisini aldım. iban numaram değişirmi yoksa önceki karttaki iban mı geçerli olur

 4. Süresi dolan gençkartımdaki parayı atm den çekmek istedim.Atm kartı yuttu.Gençkartla aynı hesap numarasında yeni bir kart verirler mi?Gençkartı aldığım şubeye mi başvurmalıyim yoksa herhangi bir şubeden de yaparlar mı?

  1. Merhaba acaba ayın hangi günü yuttu yani skt yazan ayın ilk gününden itibaran mi yoksa son gününde mi kullanmazdini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu