Sartlarineler.com

Aras Kargom Nerede? Aras Kargo Takip ve Sorgulama 2021

Aras kargom nerede sorgulaması yapmak için resmi web sitesini kullanabilirsiniz. Aras Kargo resmi sitesi üzerinden gönderi sorgulama ve takip işlemi oldukça kolay şekilde yapılmaktadır. Aras Kargo ile gönderdiğiniz kargolarınızın takibini kolayca birkaç adımda nasıl yapabileceğinize dair detayları yazımızda hazırladık. Aras Kargo, Türkiye’nin en büyük ağına sahip şirketlerinden biridir. Şirket üzerinden binlerce kargo gönderisi yapılmaktadır. Aras Kargo gönderi takip işlemini kargo takip numaranız aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz. Takip numarası ile Aras kargom nerede sorunuzun cevabını öğrenebilirsiniz. Aras Kargo gönderi işlemlerine dair ayrıntılı anlatımı hazırladığımız yazımızda tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Aras Kargo’da, kargonuzun nerede olduğunu sorgulamak için kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. Aras Kargoda yapılan gönderilerde kargo şirketi müşterilere SMS yolu ile gönderi numarasını gönderir veya bu gönderi numarasını kişiye verilen makbuzdan da öğrenebilirsiniz. Aras kargom nerede sorgulama için detayları aşağıdan takip edebilirsiniz.

ARAS KARGOM NEREDE? (SORGULAMA ADIMLARI)

 • Aras Kargo resmi sitesi üzerinden kargo sorgulamanızı ve takibini yapabilirsiniz. Öncelikle https://www.araskargo.com.tr/trmobile/ adresine girilmelidir. Belirtilen adrese girdikten sonra karşınıza çıkan takip sorgulama alanına size verilen gönderi numarası buraya girilmelidir. Sonra ekrana gelen güvenlik kodu, güvenlik kodu alanına girilmelidir. Karşınıza gelen sayfadan kargo hareketlerini, kargonun son durum bilgisini ve gönderi bilgisini görebilirsiniz.
 • Aras Kargonun en yakın şubesine giderek kargo sorgulaması yapılabilir.
 • Aras Kargonun çağrı merkezini arayarak da kargo takip ve sorgulaması yapılır. 444 25 52 numaralı çağrı merkezini aramanız yeterlidir.
 • Aras Kargonun mobil uygulamasını da kargo sorgulama için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, telefonunuza Aras Kargo mobil uygulamasını indirmeniz yeterlidir.

 

Aras kargom nerede?

Aras kargom nerede?

ARAS KARGO GÖNDERİ TAKİP İŞLEMİNİ VİDEODAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ:

ARAS KARGO GÖNDERİ NASIL YAPILIR?

Aras Kargo’dan gönderi 2 şekilde yapılır. Bunlar;

 • Kişiye en yakın Aras Kargo şubelerine giderek gönderim yapabilirler. Gönderi şartlara uygun paketlendikten sonra kargoyu teslim ederek gönderebilirler. Kargoyu çalışma saatleri içinde teslim etmeleri gereklidir.
 • Kişi kargoyu adrese kurye isteğinde bulunarak da gönderebilir. İlk olarak çağrı merkezini (444 25 52) arayarak, eve kurye çağırılır. Bu işlemi Aras Kargonun https://www.araskargo.com.tr/trmobile/functions_kurye.aspx  resmi internet sitesine girerek, gerekli formu doldurup çağırabilir. Adresten kurye ile gönderim yaparken, kurye çağırırken çalışma saatlerine dikkat edilmelidir.
İNCELEYEBİLİRSİNİZ: PTT KARGO KAPIDA ÖDEME ŞARTLARI

ARAS KARGO ÇALIŞMA SAATLERİ (KAÇTA AÇILIYOR, KAPANIYOR?)

Aras kargo çalışma günleri, hafta içi her gün ve hafta sonu sadece cumartesi günüdür. Çalışma saatleri;

 • Hafta içi 09.00 ve 18.00 saatleri arasında hizmet verir.
 • Hafta sonu cumartesi günü 09.30 ve 15.00 saatleri arasında hizmet verir. Pazar günü tüm şubeler ve genel merkez kapalıdır.

NOT: Aras kurye ile evden gönderim yaparken, kuryeyi 15.30’a kadar çağırılırsa kurye gün içinde gelir. Eğer 15.30 sonrasında çağırılırsa kurye bir sonraki güne kalabilir.

ARAS KARGO YURTDIŞI GÖNDERİ NASIL YAPILIR?

Aras Kargo yurtdışına kargo gönderimi yapmaktadır. Aras Kargo dünya çapında gönderi yapmaktadır. Kargoları kişinin tercihine göre kapıdan kapıya teslim etmektedir. Kargo gönderim tercihleri şunlardır;

 • Standart ekspres gönderi
 • Hava kargo ile gönderi
 • Karayolu ile gönderi

Uluslararası doküman ve numune taşımacılığı yapar. Bunlardan başka olarak ithalat ve ihracat amaçlı gönderilerde müşterilere yardımcı olur. Müşterilere uygun çözüm yolu bulur ve hizmet konusunda yardımcı olur.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: PTT KARGO TAKİP İSİMLE SORGULAMA

ARAS KARGO GÖNDERİ ÜCRETİ NE KADAR?

Aras Kargo ücretleri

Aras Kargo ücretleri

Aras Kargoda gönderi fiyatı gönderinin boyutuna, ağırlığına ve türüne bakılarak yapılır. Aras Kargo ücreti, yurtiçi ve yurtdışına göre farklılık gösterir. Bu ülkeler arası mesafeler ve ülkeler arası anlaşmalara göre değişir. Kargonun ağırlık ya da desi ölçülerine bakılır. Bu kriterlerden hangisi fazla ise ona göre fiyatlandırma yapılır. Mesafeler için fiyatlandırma taşıma fiyat listesinden bakılır. Kargo taşımada özel şartlar bulunmuyorsa, ağırlık ve desi türünden taşınma güvencesi ücreti fiyata eklenir. Eğer adresten alım (adrese kurye çağırmak) veya adrese teslim gibi bir durum söz konusuysa hizmet bedeli gönderi ücretine eklenir. Desi şu şekilde hesaplanır;

 • Kargonun en, boy, yükseklik ölçülerinin cm cinsinden birbirleri ile çarpılır.
 • Çıkan sonuç belirlenmiş katsayıya bölünerek hesaplanır. (Bu katsayılar yurtiçi gönderimlerde 3000, yurtdışı gönderimlerde ise 5000’dir.)

NOT: İnternet sitesini kullanarak ve mobil uygulamadan da gönderi ücreti hesaplanabilir. Aras Kargodan sadece ödeme yapmak için şubeye gitmeye gerek yoktur. Kurumsal müşterisi iseniz internet adresi üzerinden Aras e-ödeme ile kredi kartıyla beraber ödeme yapılabilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Aras Kargo resmi sitesi üzerinden kargo sorgulamanızı ve takibini yapabilirsiniz. Öncelikle https://www.araskargo.com.tr/trmobile/ adresine girilmelidir. Belirtilen adrese girdikten sonra karşınıza çıkan takip sorgulama alanına size verilen gönderi numarası buraya girilmelidir. Sonra ekrana gelen güvenlik kodu, güvenlik kodu alanına girilmelidir. Karşınıza gelen sayfadan kargo hareketlerini, kargonun son durum bilgisini ve gönderi bilgisini görebilirsiniz.

Kişi kargoyu adrese kurye isteğinde bulunarak da gönderebilir. İlk olarak çağrı merkezini (444 25 52) arayarak, eve kurye çağırılır. Bu işlemi Aras Kargonun https://www.araskargo.com.tr/trmobile/functions_kurye.aspx  resmi internet sitesine girerek, gerekli formu doldurup çağırabilir. Adresten kurye ile gönderim yaparken, kurye çağırırken çalışma saatlerine dikkat edilmelidir.

Hafta içi 09.00 ve 18.00 saatleri arasında hizmet verir. Hafta sonu cumartesi günü 09.30 ve 15.00 saatleri arasında hizmet verir. Pazar günü tüm şubeler ve genel merkez kapalıdır.

Aras Kargoda gönderi fiyatı gönderinin boyutuna, ağırlığına ve türüne bakılarak yapılır. Aras Kargo ücreti, yurtiçi ve yurtdışına göre farklılık gösterir. Bu ülkeler arası mesafeler ve ülkeler arası anlaşmalara göre değişir. Kargonun ağırlık ya da desi ölçülerine bakılır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.