Sartlarineler.com

Albaraka Türk Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Albaraka Türk bankası personel alımları 2020 yılı içerisinde de bazı şubeler için yapılmaya devam edecek. AlbarakaTürk’te bankacı, gişe görevlisi, memur, uzman yardımcısı, güvenlik görevlisi gibi çeşitli pozisyonlardan birinde çalışmak istiyorsanız başvuruyla alakalı detayları yazımızda bulacaksınız.

Albaraka Türk bankası personel alımları, kaliteli ve sağlam bir banka bünyesinde çalışmak ve kendisini geliştirmek isteyen herkes için banka tarafından yılın belirli dönemlerinde açılmaktadır. Mevcut personel alımlarını ilanlar ile yapan banka aynı zamanda gerekli olduğu durumlarda tüm açık pozisyonları da yine ilanlar kısmından kişilere duyurmaktadır. Türkiye’ye faizsiz bankacılık sistemini getiren ve bu sistemin yaygınlaşmasını sağlayan banka, bu alanda faaliyet gösteren finansal kurumların en önemlilerinden birisi olarak bilinmektedir. Ülkemizde pek çok şehirde faaliyet gösteren ve 400’ün üzerinden şube ve ATM’ye sahip olan banka her geçen gün kendisini geliştirmekte ve bu alanda daha iyi hizmet verebilmek için kaliteli çalışan kapasitesini arttırmaktadır.

Albaraka Türk Personel Alımı Ne Zaman?

Albaraka Türk bankası personel alım zamanı bankanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Bunun için adayların sık sık internet sitesini kontrol etmesi ve bankanın açık pozisyonları için yayınlamış olduğu iş başvuru tarihlerini takip etmesi gerekir. Albaraka Türk, personel açıklarını yıllara göre dağıtan ve her yıl mevcut bünyesini geliştirmek adına personel alımı yapan istikrarlı bir bankadır. Kişilerin eğitim durumlarına ve uzmanlıklarına göre yapılan alımlar, banka şartlarını sağlayan herkes için uygundur. Her şehir için farklı ilan açan Albaraka Türk bankası çalışanı olmak için kişilerin mevcut olarak yaşadıkları yerdeki güncel ilanları takip etmesi başvuru sürecinin sağlıklı olması açısından oldukça önemlidir.

Albaraka Türk Personel Alım Şartları Neler?

Albaraka Türk personel alımı için koşullar bankanın değerlendirme sürecinde ilk olarak aradığı kriterlerden oluşmaktadır. Banka personeli olarak çalışmak isteyen kişilerde aranan en önemli kriter eğitimdir. Başvuruda bulunacak olan adayların lise ve üniversite mezunu olması gerekmektedir. Lise ve üniversite pozisyonları için ayrı ayrı iş imkânı sağlayan banka, yaş sınırı olarak da 30’u kendisine kriter olarak belirlemiştir. 30 yaşın altında bulunan herkes bankaya personel başvurusunda bulunabilmektedir. Bankanın ayrıca sağlık olarak herhangi bir engeli bulunan kişiler için açmış olduğu bir pozisyon maalesef bulunmamaktadır. Bu yüzden başvuruda bulunacak olan kişilerin verilen kriterlere dikkat etmesi ve başvurdukları pozisyonlar hakkında detaylı bir inceleme yapması gerekmektedir.

DİĞER BANKALARIN GÜNCEL PERSONEL ALIMLARINA TABLODAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ:

Akbank Personel Alımı
TEB Personel Alımı
Şekerbank Personel Alımı
QNB Finansbank Personel Alımı
Odeabank Personel Alımı
Kuveyt Türk Personel Alımı
HSBC Personel Alımı
ING Bank Personel Alımı
İş Bankası Personel Alımı
Halkbank Personel Alımı
Garanti BBVA Personel Alımı
Denizbank Personel Alımı
Anadolu Bank Personel Alımı

Albaraka Türk Bankası İş Başvurusu

Albaraka Türk bankasına iş başvurusu yapmak için öncelikle kişilerin yukarıda verilen şartları sağlamaları gerekmektedir. Yukarıda verilen şartları sağlayan kişiler bankaya iş başvurusunda bulunabilirler. Bunun yanı sıra banka alacağı personeller için kendi bünyesinde yazılı bir sınav yapmaktadır. Yapılan yazılı sınav sonucuna göre kişiler eğer geçer bir not almışlarsa banka tarafından sözlü mülakat aşaması için kuruma davet edilirler. Sözlü mülakat aşamasında da başarılı olan adaylar son olarak banka ile çalışma şartlarını ve sözleşmelerini görüşmek üzere kuruma davet edilir ve bu aşamadan sonra kişiler resmi olarak banka çalışanı olmuş olurlar.

Albaraka Türk Bankası İnsan Kaynakları

Albaraka Türk insan kaynakları departmanı irtibatı için kişiler bankanın resmi internet hesabı olan http://www.albarakainsankiymetleri.com/ adresini kullanabilir ve buradan gereken hizmetleri alabilirler.

Albaraka Türk Bankası Çalışma Saatleri

Albaraka Türk bankası mesai saatleri hem banka çalışanları hem de müşterileri için şu şekildedir;

 • Sabah mesaisi; 09:00 – 12:30,
 • Öğle arası; 12:30 – 13:30,
 • Öğle mesaisi; 13:30-17:30’dur.

Albaraka Türk Bankası Çalışma Şartları ve Sosyal Haklar

Albaraka Türk bankası çalışan hakları, banka bünyesinde çalışan herkesin yasal olarak sahip olduğu haklardır. Bunun yanı sıra banka kendi bünyesinde çalışan kişiler için bazı konularda inisiyatif kullanarak onlara özel haklar tanımakta ve çalışanlarını bu sayede motive etmeye çalışmaktadır. Bankanın çalışanları için sunmuş olduğu olanaklar ise şunlardır;

 • Belirli alanlarda kişilerin mevcut durumlarına göre verilen tazminatlar,
 • Primler,
 • Yabancı dil seviyesi için ödenen tazminatlar,
 • Servis imkânı,
 • İzin,
 • Sağlık hizmetidir.
Sıkça Sorulan Sorular

09:00'da açılan banka 12:30'da öğle arasına çıkmaktadır. 13:30 - 17:00 arasında ise çalışmasına tüm hızı ile devam eder.

Albaraka Türk 2002 yılında Bahreyn başkenti Manama'da kurulmuş ve Dubai borsasında işlem gören bir bankadır.

Albaraka, yaptığı gelirden pay dağıtan bir bankadır. Dolayısı ile faiz değil, kar ortaklığı ile çalışır.

Ekim 2016 yılından itibaren şirketin genel müdürlüğünü Melikşah Utku yapmaktadır.

Albaraka Türk, hafta sonu çalışmaz. Hafta içi mesai saatleri içerisinde bankadaki işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar
 1. Mehmet ONURÜLGEN dedi ki:

  Ben başvuru yaptım 1 aydır hiçbir sonuç alamadım.Bu ne biçim iş arkadaş.

  1. Yonetici dedi ki:

   Mutlaka sonuç tarafınıza ulaştırılacaktır. Albaraka Türk personel alım süreci devam ediyor olabilir.