Sartlarineler.com

Akbank Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak, Nereye Başvurulur?

Türkiye’nin en büyün bankalarından birisi olan Akbank’ın personel alımları 2020 yılı içerisinde de yapılacaktır. Bankacılık alanında kariyer yapmak isteyenler için Akbank iş ilanlarını ve personel alım başvurusu detaylarını yazımızda tüm detaylarıyla anlattık.

Akbank personel alımı, şirket bünyesine dahil olup çalışmak isteyen kişiler için dönemsel olarak yapılmaktadır. Bankaya iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin öncelikle bankanın sunmuş olduğu şartları yerine getirmesi ve gereken şekilde başvuru yapması gerekmektedir. Akbank, 70 yıldır ülkemizde aralıksız hizmetler veren ve bu alanda kendisini geliştirmiş önemli bankalardan bir tanesidir. 14.000’nin üzerinde çalışanı olan bankanın yaklaşık 800 şubesi bulunmaktadır.

Bankanın ulusal alanda bu kadar geniş hizmet vermesi, her geçen gün artan çalışan ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden belirli aralıklarla düzenli personel alımı yapan Akbank aynı zamanda çalışanlarına sunmuş olduğu nezih çalışma ortam ile pek çok kişinin kariyer planlarında ilk sırada tuttuğu kurumlardan bir tanesi olarak bilinir.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: Akbank Bankamatik Para Çekme Limiti

AKBANK PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Akbank personel alım zamanı bankanın ihtiyaç duyduğu dönemlerde açılmakta olup her daim iş ilanı yayınlanmaktadır. Banka şubelerinin ihtiyaç duydukları personeller için iş pozisyonlarına göre açmış olduğu ilanlar, kişilerin yaşadığı bölgelere göre artabilir ya da azalabilir. Bu yüzden Akbank’a personel başvurusunda bulunacak olan kişilerin güncel olarak ilan listelerini takip etmeleri ve buna göre iş başvurusunda bulunmaları gerekir.

AKBANK PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELER?

Akbank personel alımı için koşullar banka bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin yerine getirmeleri gereken koşullardır. Bankanın gereken iş pozisyonuna göre alım yaptığı göz önünde bulundurulacak olursa personel alımı için başvuruda bulunan kişinin kendi uzmanlık alanına göre açılan iş pozisyonuna başvuruda bulunması gerekmektedir.

Uzmanlık alanı dışında yapılacak olan başvurular banka tarafından genel olarak değerlendirilmez. Bunun yanı sıra bankada çalışmak isteyen kişiler öncelikle kibar ve güler yüzlü olmak durumundadırlar. Ayrıca insan ilişkilerinde iyi olması da kişilerden beklenen diğer önemli bir koşuldur. Ekip çalışmasına önem veren takım ilişkilerinde başarılı olan kişiler bankaların şüphesiz ki en fazla tercih ettiği kişiler olacaklardır.

AKBANK İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank’a iş başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikli olarak bankanın insan kaynakları ile iletişime geçebilirler. Bunun haricinde bankanın kariyer bölümüne ait olan yerden başvuruda bulunmak daha sağlıklı olan bir yöntemdir. Bankanın resmi internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formundan iş başvurusu yapılabileceği gibi aynı zamanda bizzat CV ile başvurmak da adayların değerlendirebileceği bir diğer yöntemdir.

İnternet üzerinden iş başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvuru bilgilerini eksiksiz bir şekilde girmesi yapılacak olan değerlendirme açısından oldukça önemlidir. Yapılan başvuru sonucunda eğer aranan niteliklere sahipseniz banka yetkilileri en kısa zamanda size geri dönüş yapacaktır.

Akbank İnsan Kaynakları İletişim

Akbank insan kaynakları departmanı irtibatı için bankanın resmi internet sitesi olan bu adresi üzerinden bağlantı sağlanabilmektedir. Verilen adres üzerinden iş başvurusunda bulunabilen kişiler aynı zamanda bankanın çalışanlarına sunmuş olduğu olanaklar hakkında da detaylı bir şekilde bilgi alabilmektedirler.

Bankanın ara yüzünde yer alan iki kısımdan yeni mezun ya da öğrenci olarak başvuruda bulunabilen kişiler aynı zamanda deneyimli kısmından da kendilerine uygun iş pozisyonları hakkında fikir edinebilmektedirler. Bankanın aynı zamanda çalışanlarını her daim geliştirme politikasına dahil etmesi de çalışanlarının kariyer gelişimlerine oldukça yararlı olmaktadır.

DİĞER BANKALARIN GÜNCEL PERSONEL ALIMLARINA TABLODAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ:

TEB Personel Alımı
Şekerbank Personel Alımı
QNB Finansbank Personel Alımı
Odeabank Personel Alımı
Kuveyt Türk Personel Alımı
HSBC Personel Alımı
ING Bank Personel Alımı
İş Bankası Personel Alımı
Halkbank Personel Alımı
Garanti BBVA Personel Alımı
Denizbank Personel Alımı
Anadolu Bank Personel Alımı
Albaraka Türk Personel Alımı


Akbank Çalışma Saatleri Kaçla Kaç Arasında?

Akbank mesai saatleri çalışanlar için şu şekildedir;

 • Sabah çalışma saatler; 09:00 – 12:30,
 • Öğle arası; 12:30 – 13:30,
 • Öğlen çalışma saatleri; 13:30 – 17:30’dur.

Akbank Çalışma Şartları ve Sosyal Haklar

Akbank çalışan hakları ve olanakları, ücretin yanı sıra bankanın çalışanlarına sunmuş olduğu ekstra imkanları da kapsamaktadır. Buna göre banka çalışanlarının sahip olduğu ekstra imkanlar şunlardır;

 • Aylık brüt tutarı üzerinden kişilere yılda 4 kez olmak üzere ikramiye verilir.
 • Kasa tazminatı,
 • Yabancı dil seviyelerine göre İngilizce tazminatı,
 • Primler,
 • Ödüller,
 • Sosyal yardımlar,
 • Lojmanlar,
 • Servis imkânı,
 • Sağlık hizmeti,
 • İzin imkanıdır.
Sıkça Sorulan Sorular

Akbank, sabahları saat 09:00'da açılmakta ve öğlen 12:30'a kadar sürekli olarak hizmet vermektedir.

Akbank, akşamları 17:00 itibari ile hizmetlerini sonlandırmaktadır. Öğleden sonra çalışma süresi 13:30 - 17:00'dır.

Akbank, hafta sonu çalışmaz. Ancak müşteri hizmetlerine ulaşarak pek çok sorunu çözebilirsiniz.

Akbank müşteri hizmetleri, haftanın her günü 7 / 24 hizmet vermektedir. Sürekli online olarak burayı arayabilirsiniz.

Akbank, EFT yatırmak için ATM, banka şubesi, internet bankacılığı gibi araçlar kullanılabilir.


Etiketler:

Yorumlar
 1. Emine UÇMAZ dedi ki:

  Ne zamandır bir iş arıyordum.Bu yazıyı okuyunca hemen başvuru yapıp 5 gün içinde olumlu bir sonuç aldım.Şu an işimden gayet memnunum.

  1. Yonetici dedi ki:

   Hayırlı olsun:)

 2. Nergiz TÜTÜNCÜ dedi ki:

  Ticaret lisesi bankacılık bölümü mezunuyum ancak başvuru şartlarında bu tür hassasiyetler yer almıyor. Bu sebeple giriş sayısı yüksek oluyor. Bunun için bir düzenleme yapılabilir mi?

  1. Yonetici dedi ki:

   İktisat, İşletme, Maliye gibi birçok bölümden bankacı alımı yapılıyor.