Sartlarineler.com

Akbank Bankamatik (ATM) Para Çekme Limiti Ne Kadar? – 2021 GÜNCEL

Akbank bankamatik para çekme limiti ne kadar? Akbank ATM üzerinden para çekmek istiyorsanız günlük olarak ne kadar para çekebileceğinizi yazımızdan inceleyebilirsiniz. Akbank kartlarına göre günlük para çekme limiti hakkında tabloyu da yazımızda hazırladık. Akbank bankamatik para çekme limiti tablosunu inceleyerek kartınıza göre para çekiminizi yapabilirsiniz.

Akbank bankamatik para çekme limiti, banka tarafından belirlenen ve Akbank müşterilerine günlük olarak konulan oranlardır. Akbank bankamatik para çekme limiti kullanılan karta göre değişmektedir. Kredi kartları veya banka kartları ile ATM’ler üzerinden her gün binlerce lira para çekimi yapılmakta ve bütün bankalar müşterilerine bu yolla oldukça büyük avantaj sunmaktadır. Özellikle bankaya gitme derdinden kişileri kurtaran ATM’lerle kişiler ihtiyaçları doğrultusunda nakit paralarını çekebilir.

Türkiye’nin en köklü bankalarından bir tanesi olan Akbank, bugün ülkemizde binlerce şubeye ve ATM’ye sahip olan güçlü bankalardan bir tanesidir. Saniyeler içinde tüm hizmetlerini müşterilerine sunan banka, her gün bankamatikleri üzerinden belirli bir limite kadar nakit para çekme olanağı sunar.

SİZE EN YAKIN AKBANK BANKAMATİĞİNİ TIKLAYARAK BULABİLİRSİNİZ: Akbank Bankamatikleri Listesi

Akbank Bankamatikten Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Akbank bankamatik günlük para çekme limiti NEO kart için 5000 TL’dir. NEO ek para çekme limiti olarak 2.000 TL şeklindedir.

Bankamatik üzerinden çekilecek olan para limitleri, bankaların kendi içlerinde belirledikleri kurallar çerçevesinde kişilere sunulmaktadır. Bankamatikler sayesinde pek çok kişi neredeyse tüm bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yaparken çekilen nakit para limitleri de kişilerin sahip olduğu karta göre değişmektedir. Akbank ATM’den para çekme limiti, kişilerin kartlarına göre değiştiği için her kart sahibi gün içerisinde farklı miktarlarda para çekebilmektedirler.

Akbank para çekme limiti kartlara göre tablosu şu şekildedir:

Kart TürüLimitEk Para Çekme Limiti
Neo Kart4.000 TL2.000 TL
Neo Meo Kart250 TL250 TL
Neo 1e1 Kart2.000 TL3.000 TL
Neo Ek Kart1.000 TL500 TL
Neo Business Kart4.000 TL4.000 TL
Neo Private Kart2.000 TL3.000 TL
Neo Exi26 Kart1.000 TL1.000 TL

Akbank Bankamatikten Kart Tipine Göre Para Çekme Limitleri Ne Kadardır?

Akbank müşterilerinin kart tipine göre günlük olarak ATM’lerden çekebildikleri para limitleri şunlardır;

  • Akbank Neo kartı sahiplerinin günlük olarak bankamatikler üzerinden çekebildikleri nakit miktarı üst limit olarak 250 TL’dir. Nakit limitinin bu kadar düşük olmasından dolayı sadece öğrencilerin kullandığı ve tercih ettiği kartlardan birisi olan Neo kartlar, bankanın en düşük limitle sunmuş olduğu kartlardır.
  • Neoexi 26 kartıyla bankamatik üzerinden kişiler günlük 1.000 TL’ye kadar nakit para çekebilmektedirler.
  • Neoprivate kartıyla bankamatikten kişiler 2.000 TL’ye kadar nakit para çekebilirler.
  • Neo 1e1 kartı günlük çekme limiti 2.000 TL’dir.
  • Neo Business kart ile günlük 4.000 TL’ye kadar nakit çekme işlemleri yapılabilmektedir. Bu kart aynı zamanda Akbank’ın müşterilerine en yüksek limitlerle sunmuş olduğu kartlardan bir tanesi olarak bilinir.
AKBANK BANKAMATİKTEN KARTSIZ NASIL PARA ÇEKİLİR VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ:

Akbank Para Çekme Limiti Nasıl Artırılır?

Akbank bankamatik para çekme limiti

Akbank bankamatik günlük para çekme limiti

Akbank ATM’lerinden para çekme limitinin arttırılması, kişilerin mevcut kartlarındaki para limitlerinin yeterli olmadığı durumlarda sıkça başvurulan yollardan bir tanesidir. Banka müşterisi olan herkesin talebine göre güncel olarak bu limitleri arttırabilmekte ve daha fazla para çekmenize olanak tanımaktadır. Bankanın pek çok kanalı kullanılarak yapılabilen bu yöntemler sayesinde hiç zorlanmadan oldukça hızlı bir şekilde para çekme limitlerinizi arttırabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı siz de kolayca giderebilirsiniz.

Akbank Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Akbank para çekme limitlerini arttırmak isteyen kişiler, bankanın kendilerine sunmuş olduğu kanalları kullanarak limit arttırma işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Ancak limit arttırmak isteyen kişiler, çok ufak da olsa banka bir miktar para ödemek durumundalardır. Bankanın mobil uygulaması üzerinden ya da müşteri hizmetlerinden oldukça kolay bir şekilde yapılabilen limit arttırma işlemleri ile daha yüksek limitlerde nakit paralarınızı çekebilir ve ihtiyaçlarınızı zorlanmadan giderebilirsiniz.

Komisyon Olmadan ATM’den Nasıl Para Çekilir?

Akbank müşterilerinin para çekerken belirli bir miktar bankaya komisyon ödemesi durumu banka ile konuşularak halledilebilir. Ancak banka eğer bu talebinizi kabul etmiyorsa yüksek miktardaki limitleriniz için bankamatiklerden kredi çekerken komisyon ödememek yapılacak tek bir yöntem vardır. Gün sonunda gece 12’ye doğru ATM’ye giderek aynı günün parasın çekebilir ve 12 geçtikten sonra da diğer günün parasını çekebilirsiniz. Bu sayede hem günlük limitinizden daha fazla para çekmiş olursunuz hem de bankaya herhangi bir komisyon ödememiş olursunuz. Oldukça işe yarayan bir yöntem olan bu yöntemle ek komisyon ödeme zorunluluğundan kurtulmuş olacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Akbank bankamatik günlük para çekme limiti NEO kart için 5000 TL'dir. NEO ek para çekme limiti olarak 2.000 TL şeklindedir.

Bankanın mobil uygulaması üzerinden ya da müşteri hizmetlerinden oldukça kolay bir şekilde yapılabilen limit arttırma işlemleri ile daha yüksek limitlerde nakit paralarınızı çekebilir ve ihtiyaçlarınızı zorlanmadan giderebilirsiniz.

Gün sonunda gece 12’ye doğru ATM’ye giderek aynı günün parasın çekebilir ve 12 geçtikten sonra da diğer günün parasını çekebilirsiniz.

Neoexi 26 kartıyla bankamatik üzerinden kişiler günlük 1.000 TL’ye kadar nakit para çekebilmektedirler.

Neoprivate kartıyla bankamatikten kişiler 2.000 TL’ye kadar nakit para çekebilirler.

Neo 1e1 kartı günlük çekme limiti 2.000 TL’dir.

Neo Business kart ile günlük 4.000 TL’ye kadar nakit çekme işlemleri yapılabilmektedir.

Akbank bankamatik günlük para çekme limiti NEO kart için 5000 TL'dir. NEO ek para çekme limiti olarak 2.000 TL şeklindedir.